Фото із відкритих джерел

Інститут споживчих експертиз назвав АЗС з найкращим та найгіршим бензином А-92

  ІСЕ провів дослідження якості пального марки А-92 на вітчизняних АЗС

  Експерти Інституту перевірили якість пального марки А-92 на АЗС WOG, Parallel, AMIC, Shell, ТНК, Авіас, КЛО, UPG, ZOG, MC Oil Card, Sun Oil. Із 11 проб бензину визначили найкращі та найгірші зразки за показниками стійкості палива до детонації та за вмістом шкідливих домішок. Про це йдеться в повідомленні ІСЕ, передає УНН.

  За результатами дослідження виявилося, що понад 20% проб не відповідають нормативам, які застосовують у Європі.

  Так, у зразках бензину А-92 АЗС AMIC (0,72%) та UPG (0,79%) виявилося вдвічі більше бензолу, але в межах нормативу. Небезпечність цієї речовини в тому, що бензол роз'їдає паливну систему і призводить до її передчасного зносу.

  А ось зразок Sun Oil випробування взагалі не пройшов. Шкідливого бензолу в паливі цієї мережі виявилося на 20% більше, ніж дозволяють граничні нормативи ДСТУ.

  Що стосується об'ємної частини шкідливих ароматичних вуглеводнів, то тут найменші показники виявилися в пробах Parallel, WOG і Shell, а перевищення зафіксували у зразках ZOG та Авіас. За нормативу не більше 35%, у цих зразках було виявлено, відповідно, 38,3 і 38,4%.

  Загалом, найменші показники бензолу і ароматики, шкідливих для авто, виявили у пальному, що продається на АЗК WOG.

  За даними дослідження такого показника, як октанове число (характеризує стійкість пального до детонації) лідерами стали WOG, Parallel і КЛО. Їхній бензин, як зазначили експерти ІСЕ, за вимірами октанового числа взагалі виявися "дев'яносто четвертим". Непогані результати отримав також бензин таких АЗС, як Shell і ТНК. Решта проб пального показали гірші результати.

  Експерти нафтового ринку переконані, що підстав для здешевлення пального наразі в Україні немає через девальвацію гривні та високі податки. Дехто з них вбачає можливість економії на пальному за рахунок використання біологічного бензину, дешевшого за звичайне паливо.

  Так, в Інституті споживчих експертиз дослідили альтернативне екологічне пальне, які продають вітчизняні АЗС, і констатували: "Поки вибір такого бензину не надто великий - спиртове паливо експерти знайшли в чотирьох мережах АЗС - WOG, "БРСМ-Нафта", КЛО та Авіас".

  Однак лише на трьох АЗС біологічне пальне, за результати проведеної експертизи, виявилося таким, що відповідає ЗУ "Про альтернативні палива", а також низці показників якості. Це пальне, яке пропонують, зокрема, мережі АЗС WOG, "БРСМ-Нафта" та КЛО. Експерти Інституту додали, що екопальне на зазначених АЗС за своїми антикорозійними властивостями практично не відрізняється від звичайного бензину і є нешкідливим для гумотехнічних деталей двигуна.

  Попередній матеріал
  Фабіус звинуватив Росію в пособництві режиму Асада
  Наступний матеріал
  Сьогодні, можливо, НАБУ допитає Кононенка - Ситник
  Теги:
  Loading...

  АМКУ озвучить обґрунтовану ціну на бензин наприкінці січня 2016 року

  Тіньовий ринок бензину "вкрав" із держбюджету України 3,5 млрд грн

  У Криму подорожчав бензин

  Ціни на бензин знизяться на гривню-півтори впродовж двох тижнів - Міненерго