4-місячну Валерію прооперували два дні тому. Після народження їй діагностували ваду серця. Декілька місяців немовля провело у реанімації. Перевозити її туди з пологового, попри тяжкий стан малечі, довелося у звичайній швидкій.
Саме для транспортування таких немовлят одна з мереж ресторанів швидкого обслуговування купила кардіомобіль. Його вартість - понад 5 мільйонів гривень. На укомплектування у Німеччині реанімації на колесах знадобилося півроку.
Кардіомобіль подарували Національному інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. Адже саме сюди скеровують найважчих маленьких пацієнтів країни. Працівники установи з цікавістю оглядають новинку. В Україні таких досі не було. В авто можна навіть перевозити недоношених немовлят у критичному стані. Коли працює двигун машини, у кувезі підтримується необхідна температура. Проте є також і акумулятори.
"Унікальність цього інкубатора в тому, що він оснащений гідроподушкою. Вона дозволяє нівелювати всі нерівності наших доріг. Навіть якщо машина влетить у дуже велику яму, дитинка буде стабільно лежати, не буде це заважати ані роботі апаратури, ані перебуванню дитини у кувезі", - каже головний лікар Національного інституту серцево-судинної хірургії Сергій Сіромаха.
Щороку в Інституті Амосова оперують понад 800 немовлят. Ба більше, в Інституті народжують вагітні з вадами серця.
В Україні щороку такі вади діагностують майже у 4,5 тисяч новонароджених. З них третина - у критичному стані. За своїм першим пацієнтом кардіомобіль готовий вирушити на будь-яку відстань.
Людмила Голоднік та Леонід Коваленко, "5 канал"