вакцина
5.ua

Імунологи б’ють на сполох: в Україні закінчується вакцина для дітей

  Запасів вакцин для дітей першого року життя в Україні залишилося на пару місяців. Вже немає чим захищати шестирічних дітей від дифтерії та правця. А вакцини для профілактики туберкульозу у пологових будинках столиці взагалі немає.

  Імунологи закликають Мінохорони здоров'я якнайшвидше провести тендер. Інакше, прогнозують, сплеску захворюваності не оминути.

  Щеплення від туберкульозу новонароджений має отримати у перші дні життя. Та у пологових будинках столиці перебої з поставками вакцини БЦЖ уже рік. Через перерозподіл вакцин із регіонів у Києві вдалося перекрити потребу на півмісяця.

  Надати Україні гуманітарну допомогу закликають міжнародні організації вітчизняні імунологи. На тлі поширення туберкульозу, остерігаються сплески захворюваності.

  Збільшення кількості хворих на кашлюк фіксують харківські медики: 63 випадки за чотири місяці. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік. Більшість недужих дітей – не щеплені.

  Уже ухвалені закони, що дозволять закуповувати імунобіологічні препарати міжнародним організаціям. Однак через бюрократичні процедури цей процес затягнеться на рік, звітують у Мінохорони здоров’я. Поки ж за поставки вакцин відповідальне МОЗ. І тендер відомство досі не провело.

  Торік дефіцит фінансування програми імунопрофілактики становив майже 50%. Цього року - показники аналогічні. Закладених у бюджет 600 мільйонів гривень, через інфляцію, вистачить хіба що на купівлю половини від запланованого.

  Більше – в сюжеті "5 каналу", Людмила Голоднік, Світлана Дашкевич

  Попередній матеріал
  Арнольд Шварценеггер показав усіх своїх персонажів за 6 хвилин
  Наступний матеріал
  Українські байкери на 8-9 травня рушать у зону АТО

  МОЗ хоче закуповувати дитячі вакцини через ЮНІСЕФ

  ВООЗ передала Україні 300 тис. доз вакцини від правця

  ВООЗ може розробити до листопада вакцину проти Еболи

  Кабмін поклав персональну відповідальність за зрив програми вакцинації на міністра охорони здоров'я