ГПУ заперечує зняття санкцій ЄС з Портнова, Азарова-молодшого та інших

  Генеральна прокуратура України офіційно заперечила зняття санкцій ЄС з чотирьох чиновників часів президентства Віктора Януковича.

  Як повідомив офіційний сайт ГПУ, рішенням Ради ЄС № 2014/119 / CFSP від 5 березня 2014 року (із змінами і доповненнями від 14 квітня 2014 року) застосовані обмежувальні економічні заходи до 22 колишніх вищих посадових осіб України та особам з їх близького оточення строком на 1 рік, тобто до 6 березня 2015 року.

  Відповідна практика є новою для нашої держави і вперше застосована Європейським Союзом за зверненням України, ініційованим Генеральною прокуратурою – підкреслили у відомстві.

  У ГПУ запевнили: "Незважаючи на численні повідомлення у ЗМІ, жодна з таких осіб не була виключена із санкційного списку ЄС протягом строку дії цього рішення".

  Більше того, кажуть прокурори, Європейський Союз у січні поточного року розширив критерії для застосування санкцій. Окрім осіб, які могли бути причетні до привласнення державного майна, "обмежувальні заходи тепер застосовуються і до посадовців, щодо яких в Україні здійснюється розслідування у зв'язку зі зловживанням службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для себе або для третьої сторони, в результаті чого спричинено збитки державі".

  У зв'язку із закінченням терміну дії зазначеного рішення 05.03.2015 Рада Європейського Союзу ухвалила нове рішення щодо застосування обмежувальних заходів до вказаної категорії осіб, а саме – щодо Януковича В.Ф., Захарченка В.Ю., Пшонки В.П., Лукаш О.Л., Клюєва А.П., Ратушняка В.І., Януковича О.В., Януковича В.В., Пшонки А.В., Клюєва С.П., Азарова М.Я., Курченка С.В., Табачника Д.В., Богатирьової Р.В., Арбузова С.Г., Іванющенка Ю.В., Клименка О.В. та Ставицького Е.А. Рішення сьогодні опубліковано у офіційному віснику ЄС та вступить у силу з 07.03.2015.

  "У свою чергу Генеральною прокуратурою України буде здійснюватися всебічне і неупереджене розслідування кримінальних проваджень щодо екс-високопосадовців та осіб з їхнього оточення незалежно від прийнятих європейською стороною рішень щодо застосування персональних санкцій", – пообіцяли у ГПУ.

  Попередній матеріал
  Президент підписав закон про посилення відповідальності банкірів
  Наступний матеріал
  ООН: На Донбасі у зоні конфлікту залишається понад 2 млн людей

  Євросоюз відмінив санкції щодо чотирьох осіб з оточення Януковича

  ЄС продовжив санкції проти Януковича та інших чиновників його часів

  США і Євросоюз обмірковують нові санкції проти Росії - Нуланд

  Обама продовжив на рік санкції проти Росії