ua.korrespondent.net

ГПУ провела обшуки у організаторів ЗНО за підозрою у махінаціях під час вступної кампанії

  Генеральний прокурор України Віктор Шокін повідомив про проведення спецоперації в Українському центрі оцінювання якості освіти.

  Як повідомляє сайт Міносвіти, обшук у приміщенні УЦОЯО проводиться за рішенням Печерського районного суду Генпрокуратурою спільно з СБУ і МВС. На сайті Генпрокуратури повідомляється, що в ході обшуків було вилучено комп'ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності службових осіб. За словами Шокіна, наразі є всі підстави вважати, що керівництво цього центру зловживало своїм службовим становищем і вчинило ряд тяжких злочинів. 

  В ході слідства встановлено, що службові особи керівного складу Українського центру оцінювання якості освіти Міністерства освіти та науки України, організувалися у стійке злочинне об'єднання для несанкціонованого з використанням службового становища втручання до "Системи оцінювання якості освіти" та "Реєстру осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання" для зміни інформації, що обробляється в ньому, на користь третіх осіб. "Такі дії надавали цим особам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отримання відзнак (медалей) та оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до освіти обдарованій молоді", - повідомляє Генпрокуратура.

  УЦОЯО було створено в 2005 році. Міносвіти заявляє, що обшуки не несуть загрози для вступної кампанії.

  Нагадаємо, міністр освіти та науки Сергій Квіт 21 липня заявив, що "абітурієнтів у цьому році менше, державного замовлення дещо менше, ніж у минулому році, але всі хороші виші мають хороші конкурси, усі на правильному шляху".

  Попередній матеріал
  Сакварелідзе: Дешева бюрократія ще в жодній країні світу не дала позитивних результатів
  Наступний матеріал
  Сакварелідзе розповів, у яких областях відбуватиметься відбір на керівні посади місцевих прокуратур
  Теги:
  Loading...