odessarent.com.ua

Говорять російською, а почуваються українцями - соцопитування в Одесі

  Одесити кажуть про погіршення рівня життя, довіряють церкві, армії та Президенту, більше говорять російською, але почуваються українцями. Такі результати дослідження "Соціальна ситуація, настрої та орієнтації населення Одеси", яке провели 2-9 червня 2015 року співробітники кафедри соціології Одеського національного університету імені Мечникова.

  У повідомленні йдеться, один з головних висновків дослідження, як твердять автори, - відсутність критичних змін в оцінці якості власного життя, передає ВВС Україна.

  "Більшість опитаних одеситів, як і раніше, відзначають, що їм "жити важко, але можна терпіти" - 48,5% у березні 2014 і 44,1% - у червні 2015 (різниця менше 5% вважається статистично незначущою)", відзначають соціологи. Більшість опитаних - 69% одеситів - заявили, що за останній рік їхнє життя все ж таки погіршилося.

  Зазначається, що чверть мешканців жодних змін не помітили, а у 5% - життя покращилось. У червні майже 13,5% мешканців міста заявили, що їм не вистачає коштів навіть на найнеобхідніші продукти харчування. Ще в квітні таких було трохи менше 10%. Десята частина одеситів можуть собі дозволити все, окрім нової машини та квартири.

  Як показало опитування, більшість одеситів найохочіше довіряють інформації, яку отримали від родичів – 46%. Російським ЗМІ у місті довіряють 7%, а не довіряють – 48%, взагалі їх не дивляться 40% містян. Надійними джерелами інформації вважаються місцеві канали – 21%, національне телебачення – 17%, інтернет-ЗМІ – 17%, соцмережі та іноземні ЗМІ – по 13%.

  До трійки лідерів довіри одеситів серед соціальних і політичних інституцій увійшли церква – 30%, Збройні сили – 27% і президент – 15%.

  Показово, що більшість одеситів себе називають українцями за національністю – 78% опитаних. Рік тому таких було 70%. Росіянами себе назвали 19%, у порівнянні з 23% минулого серпня.

  Опитування у місті проведене 2-9 червня 2015 року соціологами університету імені Мечникова. Опитано 800 осіб - дорослих громадян, які постійно проживають в Одесі.

  Попередній матеріал
  Донеччанин зняв на відео центр окупованого міста
  Наступний матеріал
  Кернес не дав міськраді проголосувати за визнання Росії агресором
  Теги:
  Loading...