Гончаренко в інтерв'ю "5 каналу" розповів деталі свого затримання в Москві

Московську поліцію обурив напис українською мовою на футболці народного депутата Олексія Гончаренка, який приїхав на траурну ходу в зв’язку із вбивством російського опозиціонера Бориса Нємцова, а пред’явлений ним дипломатичний паспорт викликав хвилю необґрунтованої агресії.

Про таке Гончаренко розповів в ефірі "5 каналу".

"Коли я підійшов до початку акції, я підходив до тієї рамки, до мене підійшли чотири співробітники поліції та кажуть – ходімо на бесіду. Вони мене вивели, ми пішли до мікроавтобусу-автозаку. В цей момент я почав представлятися, кажу – я народний депутат України, ось мій дипломатичний паспорт. Це їх просто порвало, я думав, що почнеться якийсь діалог, але вони почали мене ображати, прибігло ще народу, почали бити прямо біля автозаку, потім мене туди запхали і відвезли у відділення поліції Китай-город. І справа не в тому, що я маю якийсь дипломатичний імунітет, справа в тому, що я нічого не порушив навіть по жорстким російським законам – їм дуже не сподобався напис українською мовою на футболці", – розповів Гончаренко.

"Коли мене забрали у відділок поліції, одразу намалювались якісь активісти, які почали кричати; він причетний до подій в Одесі, американський яструб, твої хазяї тут тобі не допоможуть. Цих активістів, напевно взяли як якихось понятих. У відділку мене тримали п’ять годин. Представника українського консульства пустили тільки через п’ять годин, адвоката не пустили зовсім. Протягом цих п’яти годин де я тільки не був у цьому відділку, чинили психологічний тиск, використовуючи дешеві трюки", – зазначив він.

"За п’ять годин я так і не дізнався за що я там знаходжусь. Коли вони до мене допустили консула, який простояв більше чотирьох годин під відділком, і він почав зі мною розмовляти, після цього вони зайшли, кажуть – можете йти, ось вам повістка в суд за спротив поліції будемо вас судити, поставте підпис, що ви з’явитесь. Я підписався, а один з них мені каже – біжи звідси поки же живий, щоб завтра і сліду твого тут не було. Але я їм відповів, що прийду на суд. Я думав, що я на судді врешті дізнаюсь, що я зробив", - додав депутат.

Попередній матеріал
Вчора ввечері терористи обстріляли позиції АТО з танків та гранатометів - штаб
Наступний матеріал
В штабі АТО заявляють, що знають про місця дислокації важкого озброєння бойовиків

Гончаренко повернувся до Києва

Гончаренко позиватиметься до суду через побиття російськими поліцаями

Гончаренко - на свободі

У Москві затримано українського нардепа Олексія Гончаренка