віза
віза misto-market.com.ua

Дипломат: Рішення про скасування віз для України вже прийнято, питання - коли це станеться

  Європейський дипломат Овідіу-Віорел Нафтанайла, відповідальний за моніторинг Плану дій візової лібералізації (ПДВЛ) у представництві ЄС в Україні, стверджує, що принципове рішення про візову лібералізацію вже ухвалене. Нині в Євросоюзі чекають виконання ПДВЛ з боку України.

  Про це Овідіу-Віорел Нафтанайла заявив під час конференції в Міжнародному центрі перспективних досліджень, повідомляє "Європейська правда".

  За словами Нафтанайла, в ЄС "ми сьогодні не оговорюємо, чи отримає Україна лібералізацію візового режиму. Питання в тому, коли це станеться". За термінологією Євросоюзу, повідомляє видання, зафіксованою у двосторонніх документах, лібералізація у контексті  ПДВЛ – це скасування короткострокових віз  до всіх країн ЄС, окрім Британії та Ірландії, для подорожуючих з України. Дипломат не уточнив, які завдання ще має виконати Україна, але запевнив, що український уряд, формуючи свої плани щодо виконання ПДВЛ, "достатньо коректно" називає ці завдання.  

  Представник офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнідюк, повідомляє видання "Дзеркало тижня", так прокоментувала цю ситуацію: "Завершений попередній аналіз з боку ЄС. По перших двох блоках - безпека документів, а також міграція та управління кордонами. Ми вважаємо, що результати тут досить позитивні. Це наше відчуття за підсумками спілкування з ними, оскільки офіційний висновок зможемо отримати лише 1 грудня". При цьому вона визнала, що претензії ЄС залишаються щодо двох інших блоків, де містяться зобов'язання щодо роботи правоохоронних органів, боротьби з корупцією та дотримання Україною фундаментальних прав громадян.

  Нагадаємо, у травні 2015 року в МЗС Польщі заявили, що Україні та Грузії можуть скасувати візи Євросоюзу 2016 року. Зазначимо, Україна завершила першу фазу лібералізації візового режиму ще навесні минулого року, 27 травня Єврокомісія схвалила її результати. 

  Попередній матеріал
  Кличко звільнив головного архітектора Києва
  Наступний матеріал
  Українські військові відбили напад бойовиків біля Горлівки – Лисенко
  Теги:
  Loading...