Дім 'люботинського стрілка' 5.ua

Дружина убивці двох людей у Харкові вважає чоловіка героєм

Терорист, який напередодні вбив двох людей, поранив одного і більше шести годин утримував заручників на заправці під Харковом, мав бойовий досвід. 48-річний харків’янин Олег Гапон взявся за мисливську рушницю, коли до будинку Люботині, що належав його родині, прийшов судовий виконавець.

Саме через цей будинок у місті Люботині Олег Гапон пішов на злочин. Судового виконавця, дільничного інспектора і двох понятих, які прийшли описувати його будинок, Гапон зустрів на порозі з мисливським карабіном і, за попередньою версією, одразу почав стріляти. На місці вбив двох понятих. Ще один чоловік зазнав поранення у стегно.

"Було зроблено чотири постріли, хлопки були дуже потужні, настільки потужні, що навіть затремтіли вікна", - розповів Володимир Тушинський, сусід Олега Гапона.

Забрати у Гапонів будинок суд ухвалив через те, що оселя була у заставі. Кілька років тому дружина Олега Гапона у приватної особи позичила майже 22 тисячі доларів.

"Нічим йому було віддавати, плюс він ще в стані афекту він перебував, ну уявіть: приходять люди і кажуть - ось папір, з суду, будьте ласкаві звільніть приміщення. Звичайно, дуже важко йому було це перенести, і тому так вийшло", - пояснив Володимир Тушинський, сусід Олега Гапона.

Дружина вбитого переконує, що суд ухвалив несправедливе рішення, адже половину грошей кредиторові вони повернули. Свого чоловіка вона вважає героєм.

"Він - герой, і, повірте, він відстояв своє. Справедливості немає, ми ходили в суди, ми подавали в апеляцію, в апеляції відмовили", - через паркан сказала журналістам дружина Гапона, відмовившись зніматись на камеру.

Після стрілянини на порозі будинку Гапон намагався втекти на автомобілі і захопив трьох заручників на заправці у сусіньому селищі Коротич. Там його і заблокували силовики. Тепер відомо - у 48-річного чоловікам був значний бойовий досвід.

"Брав участь у збройних конфліктах на території Афганістану, там він був комбригом, крім того, брав участь у збройних конфліктах на території Чечні та Ізраїлю", - розказала про бойовий досвід Гапона Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області.

Саме через бойові навички зловмиснику вдалося протягом шести годин утримувати заручників. Силовики розповідають, що на АЗС привозили його дружину та доньку. Та їм не вдалося вмовити чоловіка здатися. Перемови вбивця вів через одного із працівників прокуратури, з котрим був знайомий.

"Відразу жорстко заявив свої вимоги про те, що йому потрібні, дослівно, "маячки". Я коли перепитав, що це, малися на увазі машини ДАІ з маяками. І в їхньому супроводі вимагав можливість виїхати в Горлівку, на територію ДНР, він хотів уникнути відповідальності. Ми тягнули час, вимотували його, я йому пояснював, що це не так просто, зв'язатися і проїхати в ДНР", - розповів Працівник прокуратури Харківської області.

Остання розмова із Гапоном відбулася за 15 хвилин до його вбивства. Коли правоохоронці зрозуміли, що відпускати заручників той не збирається, стрілка ліквідував снайпер. Харківська міліція порушила кримінальну справу за двома статтями: умисне вбивство і захоплення заручників.

Світлана Дашкевич, Вяч’еслав Кузьменко, Харківщина, "5 канал".

Попередній матеріал
ГПУ запобігла відчуженню майна сина Януковича
Наступний матеріал
Обама заявив, що РФ займає все більш агресивну позицію щодо України

Чоловік, який вбив двох людей у Харківській області, воював в Афганістані, Чечні та Ізраїлі

У одного з заручників харківського стрільця після звільнення стався серцевий напад

Харківська прокуратура домоглася реального покарання для сепаратиста, який служив у Гіркіна

Сім’я харківського стрілка завинила чималу суму грошей – Геращенко