5.ua

Друга Світова забрала десятки мільйонів життів, в усьому світі це трагедія, і лише в СРСР це було свято – експерт

  Георгіївська стрічка, що була символом шани радянських солдатів, перетворилася в минулому році на символ тероризму. І тому треба обрати новий символ – червоний мак, оспіваний ще в думах.

  Про це в ході презентації проекту "Маки пам'яті", приуроченого 70й річниці перемоги над нацизмом заявив директор Інститут національної пам'яті Володимир В'ятрович.

  "Друга світова війна стала найбільш кривавим конфліктом в людській історії, він забрав життя від 50 до 80 мільйонів людей. Це -  трагедія. І для всього світу це трагедія. Але не для СРСР. В СРСР це відзначалося у формі свята, тріумфу. Це свято перетворилося на культ війни, воно прославляло війну. І цей культ пережив сам Радянський союз. Спочатку через історичну інерцію, а потім – через підтримку сучасної Росії, і стало інструментом впливу на сусідні країни. І багато людей, уражених цими радянськими міфами, зі зброєю в руках пішли проти України, вважаючи, що воюють з якимись міфічними фашистами. Вони вважали, заражені російськими і радянськими фільмами, що війна – це таке шоу, і взявши зброю, вони стануть героями таких фільмів. Георгіївська стрічка, що була символом шани радянських солдатів, перетворилася в минулому році на символ тероризму. І тому треба обрати новий символ – червоний мак, оспіваний ще в думах", - сказав В'ятрович.

  Попередній матеріал
  ГПУ звернулась до суду про визнання незаконними приватизації "Дніпроенерго", "Закарпаттяобленерго" та "Донбасенерго"
  Наступний матеріал
  На шахті "Алмазна" загинув гірник - ДТЕК

  В Росії журналістку судитимуть за публікацію фото часів Другої світової війни

  Тисячі людей евакуювали в центрі Лондона через бомбу часів Другої світової

  Війна на Сході України є найбільшим конфліктом в Європі після Другої світової війни – волонтер

  В берлінському аеропорту знайшли бомбу часів Другої світової