Укроборонпром

"Дозор-Б" почне серійно надходити до ЗСУ

Міноборони уклало перший контракт на постачання новітніх вітчизняних бронемашин із "Львівським бронетанковим заводом".

Український бронетранспортер "Дозор-Б" почне серійно поступати до Збройних сил України, повідомляє сайт ДК "Укроборонпром".

Міністерство оборони України уклало перший контракт із ДП "Львівський бронетанковий завод". Відповідно до спільного рішення, підписаного представниками ЗСУ, розробника та інших відомств, "Дозор-Б" успішно пройшов державні випробування та отримав рекомендацію від державної комісії "прийняти на озброєння".

Заступник генерального директора з виробництва та авіабудування "Укроборонпрому" Юрій Пащенко прокоментував підписання контракту так: "Прості інженери та робітники "Укроборонпрому" здійснили справжній подвиг, адже проект "Дозор-Б" в січні 2015 року існував лише на папері. Не всі були готові до наших швидких темпів, незважаючи на вимоги воєнного часу. Але якість техніки та відгуки фахівців виявилися сильнішими за бюрократичні перепони. Колектив "Укроборонпрому" дуже задоволений, що вояки отримують технологічні "Дозори" для виконання своїх бойових завдань, адже саме цих машин так бракувало армійцям".

Бронеавтомобіль "Дозор-Б" – результат плідної праці багатьох підприємств концерну "Укроборонпром", але центром серійного виробництва став "Львівський бронетанковий завод". У січні 2015 року спеціалісти "ЛБТЗ" презентували перший зразок нового бронетранспортера. У квітні – експериментальний зразок нової бронетехніки передали військовим.

У травні виробники отримали уточнене технічне завдання від МОУ з урахуванням досвіду ведення бойових дій на Сході країни. 1 липня, доклавши максимум зусиль, працівники "ЛБТЗ" виконали поставлені технічні завдання, надали дослідний зразок бронетранспортера "Дозор-Б" на технічно-матеріальне приймання військовому представництву. 17 серпня "Дозор-Б" розпочав державні випробування. 4 грудня державна комісія дійшла висновку: рекомендувати Міністерству оборони прийняти "Дозор-Б" на озброєння ЗСУ.

5 грудня 2015 року в центрі столиці (на Михайлівський площі) вже була продемонстрована перша серійна партія цих машин, виготовлена власним коштом Львівського бронетанкового заводу. "Відтак ми є свідками того, як вітчизняна промисловість за півроку освоїла виробництво нового типу бронетехніки та вже готова системно постачати "Дозор-Б" до ЗСУ", – наголосив Пащенко.

/
/
/

Попередній матеріал
У Ємені офіційно оголошено режим припинення вогню
Наступний матеріал
Порошенко: Жодних перешкод для надання українцям безвізового режиму з ЄС немає