prostir.ua

Дослідження: Більше 70% українців – за унітарну державу і проти федералізації

Оприлюднено повну версію презентації Національної доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі"

Днями у столиці член Президії НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України академік Елла Лібанова під презентувала Національну доповідь "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі". Сьогодні 5.uaотримав у своє розпорядження повну версію презентації результатів дослідження.

Однією з основних тез документа, на якому акцентували увагу під час презентаційної доповіді стало те, що ідею соборної України підтримує 71% населення держави, повідомляє "Укрінформу".

"На більшості території України, за винятком півдня і, можливо, загалом Донбасу, підконтрольних Україні територій, населення вважає, що Луганська і Донецька область повинні мати статус звичайної області, без усіляких додаткових повноважень. Певна частина, і це більшість населення півдня і самого Донбасу, вважають, що повинні мати автономію у складі України", - заявила Лібанова.

Згідно з матеріалами Національної доповіді, яку готували 7 інститутів НАН, загалом ідея соборності є панівною в країні – 71% усього населення, зокрема 87% мешканців західних областей підтримують єдиний і унітарний державний устрій України. Найбільше ж число прихильників федеративного устрою виявилась на Донеччині – це менше половини, точніше 46% населення області.

На думку дослідниці, ідея федеративного устрою є "не на часі та є руйнівною". Згідно з доповіддю, реалізація цієї ідеї "майже неминуче спричинила б якщо не прямий розпад Української Держави на окремі "федеральні князівства", то її перетворення на аморфне об'єднання територій з великим обсягом повноважень щодо юридичної і політичної, зокрема зовнішньополітичної, самостійності". Це може стати на заваді не тільки укріпленню соборності України, але і її європейській та євроатлантичній інтеграції, вважають науковці.

Нагадаємо, оприлюднення Національної доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі" відбулась 16 березня на засіданні Президії Національної академії наук України за участю представників Адміністрації Президента та Ради національної безпеки і оборони. У доповіді представлені історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі. Визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціально-політичній сфері, а також пріоритети інтеграції українського суспільства. Пропонуємо вашій увазі повну версію презентації результатів дослідження, яка містить основні показники та статистичні дані, які дозволили авторам прийти до вказаних висновків.

Нагадаємо, під час виступу на засіданні Національної ради реформ улітку минулого року Президент України запевнив: ніякої федералізації та ніяких особливих статусів не буде.

Попередній матеріал
Неможливо змінити доларизовану економіку за один рік – Гонтарева
Наступний матеріал
Естонія планує повернути в Україну "меч вікінга", затриманий на естонсько-російському кордоні
Теги:
Loading...

Російського блогера посадили на 5 років за заклики до федералізації Сибіру

Кубанську активістку засудили до 2-х років за заклик до федералізації Російської Федерації

Україна не піде на зміну унітарного устрою держави, децентралізація не має нічого спільного з федералізацією - Порошенко

Експерт пояснив різницю між децентралізацією і федералізацією

Децентралізація зробить країну міцнішою, стане протиотрутою федералізації – Порошенко

"Бацилу" федералізації нам намагаються посіяти через російський кордон – Медведєв