prostir.ua

Дослідження: Більше 70% українців – за унітарну державу і проти федералізації

Оприлюднено повну версію презентації Національної доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі"

Днями у столиці член Президії НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України академік Елла Лібанова під презентувала Національну доповідь "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі". Сьогодні 5.uaотримав у своє розпорядження повну версію презентації результатів дослідження.

Однією з основних тез документа, на якому акцентували увагу під час презентаційної доповіді стало те, що ідею соборної України підтримує 71% населення держави, повідомляє "Укрінформу".

"На більшості території України, за винятком півдня і, можливо, загалом Донбасу, підконтрольних Україні територій, населення вважає, що Луганська і Донецька область повинні мати статус звичайної області, без усіляких додаткових повноважень. Певна частина, і це більшість населення півдня і самого Донбасу, вважають, що повинні мати автономію у складі України", - заявила Лібанова.

Згідно з матеріалами Національної доповіді, яку готували 7 інститутів НАН, загалом ідея соборності є панівною в країні – 71% усього населення, зокрема 87% мешканців західних областей підтримують єдиний і унітарний державний устрій України. Найбільше ж число прихильників федеративного устрою виявилась на Донеччині – це менше половини, точніше 46% населення області.

На думку дослідниці, ідея федеративного устрою є "не на часі та є руйнівною". Згідно з доповіддю, реалізація цієї ідеї "майже неминуче спричинила б якщо не прямий розпад Української Держави на окремі "федеральні князівства", то її перетворення на аморфне об'єднання територій з великим обсягом повноважень щодо юридичної і політичної, зокрема зовнішньополітичної, самостійності". Це може стати на заваді не тільки укріпленню соборності України, але і її європейській та євроатлантичній інтеграції, вважають науковці.

Нагадаємо, оприлюднення Національної доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі" відбулась 16 березня на засіданні Президії Національної академії наук України за участю представників Адміністрації Президента та Ради національної безпеки і оборони. У доповіді представлені історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі. Визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціально-політичній сфері, а також пріоритети інтеграції українського суспільства. Пропонуємо вашій увазі повну версію презентації результатів дослідження, яка містить основні показники та статистичні дані, які дозволили авторам прийти до вказаних висновків.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Нагадаємо, під час виступу на засіданні Національної ради реформ улітку минулого року Президент України запевнив: ніякої федералізації та ніяких особливих статусів не буде.

Попередній матеріал
Неможливо змінити доларизовану економіку за один рік – Гонтарева
Наступний матеріал
Естонія планує повернути в Україну "меч вікінга", затриманий на естонсько-російському кордоні
Loading...

Російського блогера посадили на 5 років за заклики до федералізації Сибіру

Кубанську активістку засудили до 2-х років за заклик до федералізації Російської Федерації

Україна не піде на зміну унітарного устрою держави, децентралізація не має нічого спільного з федералізацією - Порошенко

Експерт пояснив різницю між децентралізацією і федералізацією

Децентралізація зробить країну міцнішою, стане протиотрутою федералізації – Порошенко

"Бацилу" федералізації нам намагаються посіяти через російський кордон – Медведєв