Facebook / Мар\'яна П\'єцух

"Донецькі" звучить гордо: у Львові презентували фотопроект "Нас єднає Україна"

У Львові з'явилася вулична виставка постерів про схожість між галичанами і вихідцями з Донбасу.

6 серпня у Львові на перехресті вулиць Вірменська та Краківська, а також на другому поверсі Ратуші відкрили експозицію соціального фотопроекту "Нас єднає Україна".

Проект складається з вісімнадцяти постерів, на яких співставлено вихідців з Донбасу та Галичини.  

"Українець – це не прописка, рівень патріотизму не вимірюється місцем народження, а українська душа не визначається містом проживання. Досить мислити стереотипами, шукати різницю замість бачити схожість, досить цуратись замість зрозуміти і допомогти", - пояснює головний задум виставки автор ідеї та координатор проекту журналістка Мар'яна П'єцух.

Загалом у гаслах виставки вказано дев'ять особливостей, які об'єднують вихідців з заходу і сходу України. Це традиція, історія, співучість, мова, відвага, честь, жертовність, одержимість, незламність. Кожну особливість відображає образ двох героїв – галичанина і донеччанина. "Обличчями" проекту стали українські письменники, бійці, співаки, священники, волонтери, ветерани УПА й АТО та інші.

"Цей проект – спроба вплинути на поширені стереотипи про "донецьких" як "недоукраїнців" чи "недопатріотів". Цей проект, сподіваюсь, стане відкриттям для тих, хто ніколи не був на Донбасі, не цікавився відомими прізвищами донеччан та раніше малював собі середньостатистичний образ "донецького" у вигляді замурзаного шахтаря чи кримінального елемента", – розповідає Мар'яна П'єцух.

Зазначимо, що аналогічна вулична виставка буде також розгорнута в Тернополі та Києві.

Крім того, авторка проекту створила сайт donetski.info, який поступово буде наповнювати історіями про непересічних донеччан.  

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Одесити висловили солідарність з грузинами в річницю російського вторгнення
Наступний матеріал
Бойовики "Ісламської держави" викрали 230 мирних мешканців сирійського міста