volynpost.com

До зони відчуження навколо ЧАЕС не надійшло 137 млн грн - Мінекології

  Міністерство екології і природних ресурсів України заявляє про недофінансування Чорнобильської зони відчуження в минулому році на 137 млн грн у зв'язку з проблемами перерахування коштів у казначействі.

  Про це повідомив міністр екології Ігор Шевченко під час представлення нового голови Держагентства з управління зоною відчуження Юрія Антипова, пише "Радіо "Свобода".

  "Відбулися незрозумілі махінації в кінці року у казначействі і 137 мільйонів, які були призначені саме для забезпечення діяльності Чорнобильської зони, якимось чином на якихось там рахунках були загублені", – зазначив Шевченко.

  Зі слів міністра, наразі відбуваються переговори із Міністерством фінансів для внесення змін до бюджету і передачі цих коштів ЧАЕС і зоні відчуження.

  За інформацією видання, Шевченко також відзначив, що головною метою нового голови Держагенства з управління зоною відчуження є організація Чорнобильського біосферного заповідника. Міністр розповів, що зона суворого контролю скоротиться до 10 км навколо Чорнобильської АЕС. Територію навколо планують використовувати для наукових досліджень.

  "Основне завдання – це реформування зони відчуження у зону відродження. Просто так туди ніхто нікого пускати не буде. Але якщо природа сама відновлюється, то нам також треба думати про відродження цієї території", – сказав Шевченко.

  Нагадаємо, як повідомляло Мінекології, зона відчуження навколо Чорнобильскої АЕС скорочуватися не буде, але частина цієї території набуде іншого правового статусу та стане заповідником.

  Попередній матеріал
  Ленінопад на батьківщині батька Махна – "вождя" розбили вщент
  Наступний матеріал
  На штрафи за порушення ПДР будуть діяти знижки - Аваков
  Теги:

  У Мінекології вважають, що Чорнобильські ліси могли підпалити росіяни

  Частину Чорнобильської зони відчуження перетворять на заповідник - Мінекології

  В Мінприроди розповіли подробиці ініціативи створення біосферного заповідника в Чорнобильській зоні

  Пожежники не припиняють чергування у Чорнобильській зоні відчуження