громадське радіо

До Одеси після трьох місяців арешту у Гвінеї повернулися українські моряки

  До Одеси 19 вересня повернулися українські моряки, які три місяці перебували в порту гвінейської столиці на арештованому судні AS Castor.

  Як повідомляє "Громадське радіо", екіпаж, у складі якого були українці, філіппінці та один поляк, звинувачували у перевезенні наркотичних речовин. Так, гвінейські правоохоронці знайшли пакети з кокаїном в одному з контейнерів на борту судна, після чого заарештували капітана Станіслава Озаринського.

  На його думку, така знахідка була невипадковою: "Вони знали прекрасно, що саме в цьому контейнері щось лежить. Ніхто не пояснив, що там. Просто зняли під дулом автомата мене і старшого помічника і відвезли на очну ставку. У контейнері знайшли три сумки з кокаїном, як вони висловилися".

  За словами капітана, члени екіпажу кілька місяців перебували в жахливих умовах. "Слава Богу, що люди були на борту. Я перебував у в'язниці два місяці рівно зі старпомом з Філіппін. Виживали, як могли - ні харчування, ні води - нічого у в'язниці не було. Нас не били, давили морально. Я підписав папір після четвертого допиту, що беру відповідальність за екіпаж, який не міг бути причетний до цих інцидентів. Контейнер був так завантажений, що екіпаж фізично не міг до нього дістатися", — розповів Озаринський. 

  Видання зазначає, що свою провину капітан не визнає і називає обвинувачення сфабрикованими. На його думку, незаконні пакети могли потрапити на судно з іспанського порту, з якого прямували моряки.

  Після тривалих перемовин та виплати застави в $1 млн судно покинуло гвінейський порт. Інакше, моряки були б заарештовані на двадцять років.

  Повернути моряків додому допомагали МЗС України, представники українського та філіппінського консульств. Неабияку роботу зробили і дружини членів екіпажу — вони створили ініціативну групу. Саме сім’ї підтримували моряків найбільше.

  За словами морських юристів, які допомагали потерпілим українцям, такі випадки не поодинокі. "Таке трапляється в Латинській Америці, в Західній Африці. Водолази піднирюють, прикріплюють пакет до судна. Це місцевий рекет влади. Вони затримують судно і кожен день простою - це десятки тисяч доларів", - зазначив юрист Андрій Шевченко.

  На його думку, судновласнику часом дешевше заплатити хабар, ніж нести такі витрати. Але існують і інші випадки: "Сама мета - націоналізувати судно. Потім воно ходить тільки у внутрішніх водах. Бо якщо вийде - його відразу заарештують і повернуть власнику. А екіпаж страждає - вони просто заручники".

  Як повідомляв 5.ua, до Житомира повернулися демобілізовані бійці 90-го аеромобільного батальйону.

  Попередній матеріал
  На Буковині контрабандисти намагалися підводою вивезти цигарки в Румунію
  Наступний матеріал
  У Мюнхені розпочався "Октоберфест"
  Теги:
  Loading...