ua.korrespondent.net

До 1,3 млн людей на Донбасі страждають через нестачу води - ОБСЄ

  Організація з безпеки і співробітництва у Європі в звіті про ситуацію в Луганській і Донецькій областях попередила, що від лютого до кінця липня цього року кількість цивільних, які не мають доступу до належного водопостачання.

  Кількість людей, що позбавлені доступу до води, зросла майже вдвічі - із 750 тисяч до 1,3 мільйона. У звіті СММ ОБСЄ сказано, що бої на Донбасі, зокрема обстріли водогонів, позначилися на функціональності об'єктів водопостачання, передає BBC Україна.

  "Відсутність доступу до води і погана якість води становлять загрозу здоров'ю людей і санітарним умовам і можуть зменшити виробництво харчів. Це також може перешкоджати соціально-економічному розвитку і політичній стабільності, що може, своєю чергою, спричинити нову напруженість і конфлікти в регіоні", - сказано в оприлюдненому 18 вересня звіті СММ ОБСЄ.

  Організація стверджує, що безпека водопостачання в охоплених конфліктом регіонах нерозривно пов'язана із загальними зусиллями міжнародної спільноти втілити в життя мінські угоди, скоротити напруженість і відновити стабільність. У звіті сказано, окрім стурбованості щодо руйнування водогонів і недостатнього доступу населення до води, занепокоєння викликає і те, наскільки тривалими будуть наслідки збоїв водопостачання для виробництва продуктів, а також для роботи опалювальних систем узимку.

  ОБСЄ завершує звіт низкою конкретних рекомендацій. Головна серед них - поважати умови ухвалених 12 лютого в Мінську заходів щодо реалізації режиму припинення вогню.

  Нагадаємо, напередодні було опубліковано звіт Місії з оцінки ситуації у сфері прав людини в Криму Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) і офісу Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин (ВКНМ) за підсумками візиту в Україну 6-18 липня 2015 р. на ініціативне запрошення Уряду України. У звіті наголошується на радикальному погіршенні прав і свобод кримськотатарського населення та українців, які проживають в окупованому РФ Криму.

  Попередній матеріал
  Лещенко: "Радикальну партію" в коаліцію запросив Яценюк
  Наступний матеріал
  Рейтинг "Радикальної партії" намагаються знищити перед виборами – Євтушок
  Теги:
  Loading...