Дельфінарій \"Оскар\" / Facebook

Держекоінспекція вимагає конфіскувати дельфінів трускавецького дельфінарію, яких утримують з порушенням норм

  Тварин, занесених у Червону книгу України, тримають у неволі з порушенням норм.

  Державна екологічна інспекція здійснила на початку грудня 2015 року позапланову перевірку в дельфінарії "Оскар-Трускавець", що належить ТзОВ "Аквадельф", та виявила порушення в утриманні тварин у неволі. Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

  Так, під час перевірки екологи встановили, що шість дельфінів-афалін, які занесені до Червоної книги України, та три північних морських котика утримуються в дельфінарії з численними порушеннями та без необхідних документів.

  "В дозвільному документі прописано все: якість води, метраж, правила утримання і так далі. Це є книжка, по якій мають жити дельфіни і керівництво дельфінарію. Основне порушення – це відсутність цих документів", - прокоментував результати перевірки заступник голови департаменту екології ЛОДА Володимир Харчук.

  В офіційній заяві Держекоінспеції мовиться, що власники дельфінарію не мали таких дозволів: на утримання диких тварин у неволі, на право займатись розведенням напіввільних чи в неволі видів тварин, які занесені до Червоної книги України та дозволу на проведення заходів із залученням тварин.

  Таким чином власники дельфінарію порушили вимоги ст. 8 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", ст.ст. 45, 46, 50 Закону України "Про тваринний світ" та ст. 19 Закону України "Про Червону книгу України". Матеріали, зібрані під час перевірки, екологи скерували до Трускавецького міського суду для притягнення до адмінвідповідальності посадових осіб та "застосування конфіскації об’єктів тваринного світу", сказано в заяві Держекоінспекції.

  У департаменті екології та природних ресурсів вважають, що після рішення суду дельфінів та морських котиків можуть направити до Одеси.

  Видання зазначає, що дельфінарій "Оскар-Трускавець" запрацював у листопаді 2015 року. Як дізнався ZAXID.NET, у дельфінарії використовується штучна морська вода, хоча закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. 

  Попередній матеріал
  У Росії зараз іде війна холодильника із телевізором – журналіст з РФ
  Наступний матеріал
  РФ продовжує війну з їжею: 5 тонн білоруського м'яса облили "зеленкою"

  У Британії пес врятував маленького дельфіна, якого викинуло на берег (відео)

  Поповнення у Харківському дельфінарії

  Як вінницькі дельфіни лікують поранених бійців АТО