fraza.ua

Декомунізація в Маріуполі: як міська влада позбувається радянського спадку

Маріуполь декомунізують. Поступово.

75 об'єктів топоніміки, що мали назви радянської епохи, вже перейменували. Таке рішення ухвалили на сесії Маріупольської міської ради. Невдовзі ще 37 вулиць та площ отримають нові назви.

Із 39 депутатів, присутніх на засіданні міськради, лише один утримався від голосування. Тепер головний маріупольський проспект, що називався Леніним, став проспектом Миру. Жовтневий район – Центральним, Орджонікідзевський – Лівобережним. Також з’явилися вулиці Ярослава Мудрого, Пилипа Орлика, Івана Франка та Михайла Грушевського.     

Ще про 37 назв - досі сперечаються. Активісти впевнені, що це саботаж. Вони пояснюють, що запропонували владі присвоїти кільком вулицям імена полеглих у АТО маріупольців. Утім, реакції не дочекалися.

Не обрали назву й одному з найбільших районів міста - Іллічівському. Попри те, що оголосили опитування через сайт міськради. Альтернативу провладному опитуванню зробило маріупольське незалежне інтернет-видання. За його результатами, жителі міста обрали назву для цього району Шевченківський.

Остаточне рішення влада має ухвалити до 21 лютого. Містяни ж змінам не пручаються.  

Попередній матеріал
Обама назвав всіх американців євреями
Наступний матеріал
Кількість мобілізованих під час сьомої хвилі буде визначено до кінця березня - Муженко

У мережі з'явилася онлайн-мапа Києва з вулицями, назви яких підлягають декомунізації

Венеційська комісія визнала право України на декомунізацію

Операція "декомунізація": як проходить процес перейменування міст та вулиць

В Україні розпочався 2 завершальний етап декомунізації