gazeta.ua

Декомунізація на Черкащині - Леніна "проводжали" краном-тягачем

  Закон про декомунізацію в Україні впроваджується на практиці. 5 вересня у селищі Шрамківка, що на Черкащині, місцеві активісти зібралися в центрі, щоб прибрати пам'ятник Володимиру Леніну.

  Акція не мала масштабного характеру і пройшла за допомогою невеликої групи активістів та автокрана-тягача, повідомляє Gazeta.ua.

  Хлопці закріпили трос на пам'ятнику і зняли його з постаменту, пізніше вклавши на авто. В результаті Ленін зберігся повністю непошкодженим. Пам'ятник вже чекають в Черкасах в історичному музеї, де його реставрують та виставлять в ролі експоната. До Черкас Ленін прибуде у найближчі дні.

  "Раніше на пам'ятник Леніна взагалі мало хто звертав увагу, але останні події змусили замислитись", - розповідає 44-річний автор відео Олександр. "Треба розуміти, що діячам комунізму, особливо таким, як Ленін, в сьогоднішній Україні місця немає, тому і вирішили його прибрати. Вважаю, на цьому місці має бути пам'ятник нашим сучасним героям". Далі чоловік додає: "В той же час хотілося показати, що в українських селах живуть не звірі, а нормальні цивілізовані люди. Тому не стали просто так закидувати Леніну петлю на шию та валити з постамента прямо на землю, відривати голову тощо".

  Нагадаємо, 3 вересня на Донеччині знесли чергового Леніна.

  Попередній матеріал
  Ірина Геращенко: Ключове питання – до 31 грудня має бути встановлений контроль на українсько-російському кордоні
  Наступний матеріал
  У Берліні розпочалася зустріч глав МЗС у "нормандському форматі"