5.ua

Дата 23 серпня не має історичного підґрунтя для відзначення Дня Прапора – В'ятрович

Дата святкування Дня Прапора в Україні була вибрана випадково, вона не має історичного підґрунтя.

Про це сьогодні, 23 серпня, в інтерв'ю "5 каналу" заявив голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович.

"Дата 23 серпня вибрана абсолютно випадково. Це сталося, здається, у 2003 році, рішенням такого собі одіозного політика Дмитра Табачника. Тобто якоїсь історичної традиції, історичного підґрунтя ця дата 23 серпня не має", - пояснив він.

В'ятрович також зазначив, що дуже радий, що в Україні прижилася традиція Дня Прапора, але ця дата, з його слів, повинна мати відповідний історичний зміст: "Такою історичною основою, власне, є день 24 липня, який ми пропонуємо. Тому що 24 липня 1990 року – саме в цей день над Києвом, над українською столицею, вперше після 1918 року було піднято національний синьо-жовтий прапор". 

Зазначимо, сьогодні, 23 серпня, Україна відзначає День Державного Прапора. А вже завтра держава святкуватиме 24 річницю Дня Незалежності.

У зв'язку із цими національними подіями, у столиці, на Софіївській площі, відкрилася виставка із прапорами-реліквіями. Там до 25 серпня будуть представлені стяги різних історичних періодів, а також прапори із зони проведення Антитерористичної операції.

Попередній матеріал
ЧС у Росії та Катарі: Швейцарія виявила понад сотню підозрілих схем
Наступний матеріал
Режисер "Левіафану" до слідчих у справі Сенцова: або звільніть його, або засуджуйте лише за те, що точно доведете
Теги:
Loading...