Чотирьох суддів відсторонили від посад на вимогу Шокіна

  Вища кваліфікаційна комісія відсторонила від посад суддів, яких ГПУ хоче притягнути до відповідальності.

  Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 22 квітня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відсторонення чотирьох суддів.

  Про таке звітує управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

  Йдеться про суддів Солом’янського районного суду м. Києва Демидовську А.І. та Макухи А.А., Черняхівського районного суду Житомирської області Бруховського Є.Б., Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Решетніка М.О.

  Підстава відсторонення від займаних посад – притягнення їх до кримінальної відповідальності.

  Так, згідно повідомлення, судді Демидовська та Макуха підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, хабара у значному розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади (в редакції Закону № 3207-УІ від 07.04.2011).

  Суддя Бруховський підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище.

  Суддя Решетнік підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 371 та ч. 2 ст. 375 КК України (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах). Прокуратура встановила, що він підписав низку ухвал, якими застосував до учасників мирної акції протесту, яка відбулась 26 січня 2014 року біля будівлі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, чим порушив конституційне право громадян на свободу та особисту недоторканність.

   

  Попередній матеріал
  Порошенко скасував дію закону про очищення влади щодо Коваля
  Наступний матеріал
  Експерти знайшли нові останки та уламки літака на місці катастрофи Boeing МН-17

  ГПУ уже цього тижня може позбавити недоторканності сімох нардепів – Луценко

  ЄС може зняти санкції з людей Януковича, якщо в Україні їм не буде оголошено підозру - ГПУ

  ГПУ розслідує фінансування тероризму компанією, що належить Фірташу і Льовочкіну – "Народний фронт"

  Нардепи направили в ГПУ подання про причетність п'яти екс-регіоналів до низки кримінальних злочинів