Чого вимагали і домоглися шахтарі: подробиці сьогоднішнього пікету гірників у Києві

Люди із шахтарськими касками пікетували державні установи столиці. Вимагали звільнити профільного міністра, розробити програму порятунку вугільної галузі та виплатити заборговане. Щоб уникнути провокацій під час масової ходи, влада задіяла для забезпечення порядку кількасот правоохоронців.

Протестувальники зібралися у центрі столиці о 10:00, й одразу пішли до Адміністрації Президента. На Банковій, під традиційний стукіт шахтарських касок, мітингарі озвучили вимоги.

"Три основні вимоги. Перше - зберегти і розвивати вугільну галузь, друге - погасити заборгованість по з/п, і третє - звільнити з посади міністра палива та енергетики Демчишина", - повідомив заступник голови конфедерації вугільної профспілки України Петро Тулей.

Переговорну групу шахтарів запросили до Адміністрації Президента. Допоки тривала зустріч деякі мітингарі намагалися продертися крізь кордон правоохоронців. Порядок на Банковій пильнувала сотня міліціонерів і нацгвардійці.

На перемовах в Адміністрації Президента домовилися, що найближчим часом уряд розгляне програму розвитку вугільної галузі,  а шахтарі зможуть долучитися до її розробки.

Залишаючи після себе купи сміття, з Банкової, колона протестувальників вирушила до Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Підходи до обох державних установ посилено охороняли. Від депутатів та міністрів гірники вимагали не просто почути, а виконати їхні вимоги. Прем'єра Яценюка попросили звільнити міністра Демчишина, а нардепів - підтримати програму розвитку вугільної галузі.

Надвечір з тими самими вимогами, але значно в меншій кількості дійшли і до Міністерства палива та енергетики. Це кінцева точка маршруту. Одначе, вже у четвер, пообіцяли знову зібратися в центрі столиці, адже хочуть особисто зустрітися з Президентом.

Ігор Грушко, "5 канал"

Попередній матеріал
Японка втопила у ванні Apple-колекцію бойфренда
Наступний матеріал
Харківський суд переніс розгляд справи антимайданівця "Топаза" на 25 травня

Більшість шахтарів залишили територію біля Міністерства енергетики, але встановили чергових на ніч

Під Міністерством енергетики шахтарі, які вимагають погашення заборгованості, встановили намет

Гримчак: більшість протестуючих в центрі Києва шахтарів - з шахт Ахметова

Заступник голови адміністрації Президента розповів про зустріч з шахтарями