Члени профспілок пригрозили загальнодержавним страйком у разі неприйняття ВР соціальних законів

  Федерація профспілок України заявила про готовність оголосити загальнодержавний страйк.

  "Від вимог, від проведення акцій на підтримку вимог ми можемо, і навіть зобов'язані, якщо цього вимагатимуть члени наших профспілок, проводити страйки. Тобто наступним кроком може бути перший в історії нашої незалежної України загальнонаціональний страйк", - заявив голова ФПУ Григорій Осовий.

  Він повідомив, що ФПУ провела низку переговорів із народними депутатами щодо цих законів, і практично всі фракції заявили про свою підтримку. 2 липня біля стін парламенту відбувся мітинг ФПУ на підтримку цих законів, проте ФПУ побоюється, що парламент так і не ухвалить їх.

  "Ми виступаємо від 8,5 млн. трудівників, ветеранів праці, студентської молоді. Що нас сюди привело? Після повалення корупційного режиму немає позитивних зрушень для людей, які сьогодні втрачають робочі місця, заморожені зарплата і пенсії, а ціни шалено стрибають уверх. Влада на це не реагує. Тому, використовуючи свій потенціал, законодавчі гарантії, профспілки встали на шлях боротьби", - заявив Осовий на мітингу.

  Заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк нагадав, що на сьогодні розмір мінімальної зарплати і пенсії встановлено виходячи з того, що мінімальний прожитковий мінімум становить 1,218 тис. грн. Водночас, за розрахунками Міністерства соціальної політики, реальний прожитковий мінімум нині становить 2,8 тис. грн.

  Попередній матеріал
  Єдиним гарантом миру в Україні є армія - Пашинський
  Наступний матеріал
  Голова Єврогрупи: Ципрас звернувся до греків із неправильною пропозицією