Конституційний Суд 5.ua

Члени Конституційного суду розглядають власний відвід

  Власний відвід розглядають члени Конституційного Суду. Для цього оголосили перерву в роботі на невизначений термін.

  Клопотання щодо відводу семи представників Феміди, серед яких і головуючий Юрій Баулін, подав народний депутат Єгор Соболєв. Він вважає, що судді, які підлягають люстрації, не можуть розглядати закон про очищення влади.

  У клопотанні наголошується, що мають бути відведені семеро суддів, у яких є «реальний чи потенційний конфлікт інтересів». Раніше Єгор Соболєв заявляв, що, якщо судді внесуть поправки чи скасують закон про люстрацію, це спричинить появу судів Лінча, іншими словами - народного самосуду.

  Голова КС назвав це тиском. Зі свого боку суддя Верховного суду Олександр Волков приводу для відводу членів КС не побачив: "Підстави для відводу повинні бути мотивовані, не довіряти діючому Конституційному суду, який має повноваження, а кому тоді?".

  Напередодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що нинішній склад КС не може продовжувати розгляд справи, бо восьмеро його членів теж у списку тих, хто підлягає люстрації.

  Нагадаємо, 6 жовтня голова ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік заявила, що Вища рада юстиції затягує процес люстрації суддів, які виносили неправомірні рішення проти активістів Євромайдану. 

  Попередній матеріал
  Опубліковано відео обшуку в конвертцентрі, який фінансував одну з політичних партій
  Наступний матеріал
  Росія і Україна, попри заплановані переговори, припинять авіасполучення з 25 жовтня
  Теги:
  Loading...