www.pravda.lutsk.ua

Чільник СБУ призначив службове розслідування щодо затримання журналістів

  Голова Служби безпеки України Василь Грицак призначив службове розслідування стосовно інциденту, що стався біля Головного управління СБУ в Києві та Київській області з журналістами "Радіо Свобода".

  Про це сьогодні, 2 жовтня, на своїй Facebook-сторінці повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.

  "Василь Грицак пообіцяв провести неупереджене прозоре розслідування. У разі встановлення перевищення повноважень службою охорони – винні будуть покарані", – написала вона.

  Гітлянська звернула увагу на те, що в умовах підвищеної терористичної загрози, особливо після вибуху біля будинку СБУ в Одесі, Службою вживаються посилені заходи безпеки та контролю за адміністративними будівлями.

  "Хочу наголосити – журналісти знімали не лише будівлю СБУ, але й оперативних співробітників та службові автомобілі, а це вже відноситься до державної таємниці і не підлягає розголошенню", – сказала вона.

  Речник СБУ додала, що представники ЗМІ не були затримані. Їх запросили до громадської приймальні для встановлення їхніх осіб. Коли вони пред’явили журналістські посвідчення, – питання було вирішено.

  Нагадаємо, сьогодні раніше журналістка "Радіо Свобода" Наталя Седлецька повідомила, що її колег затримали співробітники СБУ під час виконання журналістських повноважень.

  "Щойно журналіст програми Схеми Михаил Ткач та оператор Кирило Лазаревич під час виконання журналістських повноважень були затримані співробітниками СБУ - їх відвели в управління на Аскольдовому провулку. З того, що відомо - застосували силу та поламали камеру", - написала Седлецька у своєму Facebook.

  Водночас сам Ткач на своїй Facebook-сторінці повідомив: "Щойно на нас напали співробітники СБУ прямо під воротами за адресою Аскольдів провулок 3. Ми стояли з прес-службою із посвідченням у руках. Поламали камеру. Заламали. Сказали зізнаватися в шпигунстві".

  Згодом журналістів відпустили. Як інформує Седлецька, Ткач уже другий тиждень "знімав сюжет про дорогі автомобілі класу люкс, на яких пересуваються співробітники СБУ".

  Як повідомляв 5.ua, МВС готове підписати з IT-сектором меморандум щодо правил проведення обшуків та вилучення серверів.

  Попередній матеріал
  Транзитні пасажири замість російських авіакомпаній тепер користуватимуться європейськими – Пивоварський
  Наступний матеріал
  Заборона українським авіакомпаніям на польоти до РФ є безпідставною і йде врозріз із двосторонньою угодою – Пивоварський
  Теги:
  Loading...