5 канал

Черниш – про розбудову східних регіонів: "Не мається на увазі відновлення власне пошкодженого майна"

Концепція відновлення стосується тільки підконтрольних уряду України територій

Йдеться про відновлення нормального функціонування інфраструктури. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

"Мається на увазі не відновлення власне пошкодженого майна, а мова йде про відновлення нормального функціонування. Тобто ми не говоримо тільки про ту інфраструктуру, яка пошкоджена внаслідок бойових дій. Ми говоримо також про інфраструктуру, яку треба зараз або покращити, для того, щоб та велика кількість внутрішньо переміщених осіб, яка пройшла в приймаючі громади, могла ефективно користуватися такою інфраструктурою. Нарівні з місцевим населенням. Це дитячий садочок, школа тощо. Тут і місцевим не завжди вистачає місця у садочках, а тут приїжджають також люди, які також хочуть, аби їхні діти – вони ж громадяни України – користувалися дитячим садочком або школою, або лікарнею. Тобто щось маємо зробити", – наголосив Черниш. 

Він також роз'яснив: "Ця концепція (концепція державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України – 5.ua) стосується тільки підконтрольної уряду України території. Регіонів 2 плюс 3. Два регіони, які частково регулюються урядом і три, які знаходяться поряд. Це Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ. Частина Донецької та Луганської області не бралася до уваги, тому що там немає української влади. Щодо тих територій у нас є інший план – "план гуманітарного реагування".

Як повідомляв 5.ua, 31 серпня 2016 року уряд схвалив концепцію відновлення миру в зоні АТО.

Попередній матеріал
Як зустріли перший навчальний день у столиці: нова школа та онлайн-гаманці
Наступний матеріал
Тристороння контактна група погодила продовження режиму тиші

Від початку режиму "тиші" на Донбасі зафіксовано 6 обстрілів

Експерт: Ще рік зволікання – і з окупованих територій Донбасу людей ми не звільнимо

Міністр з питань тимчасово окупованих територій: За які кошти Україна відновлюватиме підконтрольну територію Донбасу

На відновлення інфраструктури Донбасу направлено 3 млрд грн - Порошенко

Уряд схвалив концепцію відновлення миру в зоні АТО

РФ відновлює чартерні рейси до Туреччини