5.ua

"Чеченська справа": Українців Карпюка та Клиха можуть виправдати - адвокат

  "Чеченська справа" справа проти українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, що розглядається у суді Грозного (Чеченська Республіка, Росія) і за якою їм інкримінується участь в бойових операціях під час Чеченської війни, може завершитися виправдальним вироком.

  Про це під час брифінгу в Києві заявили адвокати обвинувачених Докка Іцлаєв, Марина Дубровіна та Ілля Новіков, повідомляє УНІАН.

  Російське слідство хлопцям закидає участь у Чеченській війні - у складі організації УНА-УНСО, діяльність якої заборонена на території Росії, тому їхні адвокати приїхали до України збирати докази щодо невинуватості Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. 

  Захисники планують розшукати людей, які зможуть підтвердити, що підсудні наприкінці 1994 - на початку 1995 років були в Україні. Приміром, тоді Микола Карпюк часто давав прес-конференції у Рівному. Крім того, через хвороби матері він не раз відвідував із нею лікарню. Усі плани адвокати не розкривають. І звертаються до людей, які справді воювали у Грозному, з проханням дати свідчення, що Карпюка та Клиха там не було.

  Ще одна місія юристів - домогтися співпраці з правоохоронними органами України. Адже від моменту затримання підозрюваних українська сторона не сприяла захисту.

  Дока Іцлаєв, адвокат Миколи Карпюка, наголосив: "Тобто, в української влади є можливість спростувати звинувачення, які пред’явлені нашим підзахисним, відповідна процедура передбачена. Запит було направлено у червні 2015 року, але й досі відповіді з України на цей запит не було".

  Також, адвокати зауважили, що було б правильним порушити кримінальні справи за фактом викрадення Карпюка і Клиха і тортур над ними. Марина Дубровіна, адвокат Станіслава Клиха, заявила: "Свідчення надані під тортурами, свідчення надані під погрозами. У суді Станіслав досить явно продемонстрував сліди, які залишились на його тілі. Крім того було долучено медичні документи".

  За словами захисту, повідомляє видання, попри стриманий оптимізм, ситуація нині досить складна. Саме тому зараз вони збирають матеріали для позову в Європейський суд з прав людини – на той випадок, якщо суд в Грозному, який відбуватиметься за участі присяжних, все ж винесе обвинувальний вирок.

  Як повідомляв 5.ua, 12 жовтня 2015 року російські слідчі піддали тортурам українців Станіслава Клиха та Миколу Карпюка. Вони вимагали від українців визнати, що Яценюк брав участь у чеченській війні. Карпюка російські спецслужби викрали в березні 2014 року. Клих був затриманий у серпні 2014 року в російському місті Орел. Нагадаємо, поки не оприлюднено доказів участі у чеченському збройному конфлікті Клиха і Карпюка. У Грозному 12 жовтня проходило слухання у кримінальній справі щодо українців. Українців звинувачують у вбивстві 30 військовослужбовців і замах на життя ще 15 солдатів від грудня 1994 року до січня 95-ого у Грозному. Підсудні свою провину заперечують.

  Попередній матеріал
  9 листопада усі охочі писатимуть Всеукраїнский радіодиктант: перевірятиме знання й міністр культури
  Наступний матеріал
  Коаліція на чолі з США хоче збільшити кількість авіаударів по ІДІЛ в Іраку та Сирії