volynpost.com

Частину Чорнобильської зони відчуження перетворять на заповідник - Мінекології

  Зона відчуження навколо Чорнобильскої АЕС скорочуватися не буде, але частина цієї території набуде іншого правового статусу та стане заповідником.

  Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко прокоментувавши поширену в українських медіа інформацію про звуження зони відчуження до 10 кілометрів, передає "Укрінформ".

  "Сьогодні не йдеться про те, щоб зменшувати фізично зону відчуження. Зона відчуження залишається в тих самих межах, але вона отримує додатковий юридичний і практичний природоохоронний захист", - повідомив міністр.

  Він нагадав, що після підписання Президентом Указу про створення Чорнобильського біосферного заповідника на цю частину зони відчуження поширюватиметься законодавство про природно-заповідний фонд, а це дасть змогу навести лад та унеможливить розкрадання природних ресурсів. Сам заповідник також буде поділений на зони за результатами багаторічних дослідження науковців, які вивчали біорізноманіття цих територій та рівень радіації.

  "Щодо 10-кілометрової зони, яка не ввійде до Чорнобильського біосферного заповідника - це і є територія, призначена для специфічних промислових цілей, а саме: добудова нового безпечного конфайнмента, який накриє зруйнований четвертий енергоблок, демонтаж інших енергоблоків ЧАЕС, зберігання та захоронення радіоактивних відходів", - сказав Шевченко.

  У повідомленні йдеться, що в зоні відчуження вахтовим методом працюють близько 6-7 тис. співробітників різних профільних підприємств. Шевченко окремо наголосив, що господарська діяльність на території Чорнобильського біосферного заповідника буде спрямована саме на природоохоронні, науково-дослідні, освітні цілі. 

  Крім того він підкреслив, що жодного дозволу на постійне проживання в зоні відчуження найближчим часом чекати не варто.

  Попередній матеріал
  Ленінопад триває – на Запоріжжі "вождя" демонтували для його ж порятунку
  Наступний матеріал
  Засідання робочої групи з безпеки на Донбасі відбудеться 19 травня в Мінську - ОБСЄ

  В Мінприроди розповіли подробиці ініціативи створення біосферного заповідника в Чорнобильській зоні

  Пожежники не припиняють чергування у Чорнобильській зоні відчуження

  США виділять додаткових $40 млн на будівництво саркофага над ЧАЕС

  Міжнародні донори виділили 180 млн євро для будівництва саркофага на ЧАЕС