МОЗ
5.ua

Бюджет МОЗ планують наступного року скоротити на 5%

Бюджет Міністерства охорони здоров'я планують наступного року скоротити. Такий прогноз озвучили у МОЗ на підсумковій прес-конференції року.

За попередніми розрахунками, порівняно з поточним роком кошторис відомства зменшиться на 2,5 млрд грн і становитиме понад 54 млрд. Заощадити чиновники хочуть на скороченні ліжкомісць у регіонах.

Проте на якість послуг це не вплине, запевняє міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. Третину отриманих від держави коштів він пропонує скерувати на розвиток медицини у сільській місцевості.

Також одним із головних завдань на 2016 рік залишається реформування системи надання медичної допомоги. Її цілі: отримання автономії закладами охорони здоров'я та поліпшення доступу пацієнтів до лікування. Серед планів міністерства - стовідсоткове передавання закупівель міжнародним організаціям.

Нагадаємо, 7 грудня за програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосили старт тендерів на закупівлю протитуберкульозних препаратів для українських пацієнтів. Ліки планують придбати до кінця січня наступного року.

Попередній матеріал
ЗВТ України з Євросоюзом працюватиме з 1 січня попри дії Росії - Клімкін
Наступний матеріал
Волонтери створили мобільний додаток для вивчення української мови