Фото Міноборони

Бірюков розписав у цифрах, наскільки зросли зарплати солдатів та офіцерів ЗСУ

  Радник Президента розписав нові цифри заробітної плати військовослужбовців, а також виплат за перебування у зоні АТО та на передовій.

  Інформацію про грошове забезпечення військовослужбовців Юрій Бірюков оприлюднив на своїй сторінці у Facebook. З його слів, ідея радикального підвищення зарплати належить міністру оборони Степану Полтораку. "Весь рік він продавлював цю ідею на всіх поверхах, десь зустрічаючи розуміння, десь зустрічаючи глухий опір. Особливо на Грушевського", – зазначив посадовець.

  Бірюков підкреслив: виплати за новими ставками уже розпочато. У цифрах ситуація виглядає так:

  Солдат: було 2341 – стало 7000;

  Командир відділення: було 2837 – стало 8000;

  Командир взводу: було 3801 – стало 9500;

  Командир роти: було 5096 – стало 11000;

  Командир батальйону: було 5 664 – стало 13000;

  Командир бригади: було 6 501 – стало 16000.

  "Це виплати без урахування премії за участь у АТО. Це виплати всім військовослужбовцям ЗСУ, незалежно від роду/виду, від місцезнаходження, від всякого. Це – всім", – уточнив посадовець.

  Крім цього, додаткова премія буде виплачуватися десантникам, спецназу, танкістам і екіпажам бронемашин (БМП, БТР, МТ-ЛБ), розрахункам артилерії, екіпажам суден, льотчикам.

  Друга зарплата за участь у АТО тепер виплачуватися не буде, замість неї запроваджена фіксована і однакова сума, яка не залежить від посади: 1200 гривень по зоні АТО або 4200 гривень по першій лінії оборони.

  "Командир роти і солдат однаково ризикують своїм здоров'ям і своїм життям, а значить і надбавка буде однаковою. Солдат на базі в Краматорську відчуває дискомфорт і труднощі, але явно менші, ніж той, хто сидить у бліндажі на передку – значить і доплати різні за обсягом", – пояснив Юрій Бірюков.

  Тож сумарно контрактник-піхотинець першого року служби (тобто без надбавок за вислугу та інше) на першій лінії оборони буде отримувати 11 200 гривень.

  Окрім того, радник Президента повідомив, що на час особливого періоду мобілізовані за рівнем зарплати прирівняні в правах до військовослужбовців постійного складу (Постанова КМУ №111 від 09.04.2014). За ними зберігатиметься робоче місце і середній розмір заробітної плати до дня фактичної демобілізації (Закон України №1169-VII від 27.03.2105). При переході мобілізованого на контракт разово виплачуватиметься премія у розмірі від 8 до 10 мінімальних зарплат в залежності від звання (Постанова КМУ №604 від 19.08.2015).

  Також військовослужбовці матимуть "оплачувану відпустку, виплати за успішне виконання бойових завдань, за безпосередню участь у бойових зіткненнях, премію при демобілізації, звільнення від частини податків, знижки на комунальні послуги та інше-інше-інше", - написав Бірюков. Відповідні зміни затверджені постановою уряду від 20 січня 2016 року за №18.

  Сьогодні ж міністр оборони Степан Полторак заявив, що українські військові готові відбити ймовірний наступ терористів на Сході.

  Попередній матеріал
  Порошенко обговорив з прем’єром Нідерландів збереження санкцій проти Росії
  Наступний матеріал
  Кремль і окупований Донбас перебувають у суперважкому політичному становищі – Безсмертний
  Loading...

  Однією з головних стратегічних цілей є професіоналізація ЗСУ – Полторак

  У Міноборони розповіли, якою технікою поповняться ЗСУ

  Мінімальна зарплата у 7 тис грн має бути не лише в ЗСУ, а й воякам інших структур - Павловська

  Статус учасника бойових дій отримали більше 100 тис. військовослужбовців та працівників ЗСУ