Більшість засекречених документів щодо аварії на ЧАЕС перебуває в Москві - ліквідатор

До 2002 року "731-го окремого батальйону спеціального захисту ВЧПП 50937" в документах щодо аварії на ЧАЕС не існувало

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова громадського об'єднання інвалідів Чорнобиля "731-й окремий батальйон спеціального захисту ВЧПП 50937", ліквідатор ЧАЕС Володимир Рєзнік.

"Сьогодні багато розсекречено документів. Кожні 10-20 років документи, які були під грифом таємно, потроху розсекречують. Зараз ми очікуємо, що на 30-ту річницю буде великий пакет. Але основні документи перебувають в Москві, на превеликий жаль. Нам Москва не дає нічого. Наша держава за нами не стоїть", - зазначив він.

За словами Рєзніка, інваліди Чорнобиля вимагають "встановлення соціальної та історичної справедливості, щоб діти і нащадки знали, як це було насправді". Він пояснює, що до певного часу інформації про батальйон у документах не було, хоча він безпосередньо брав участь у ліквідації наслідків аварії на самій станції навіть без індивідуальних засобів захисту.

"До 2002 року цієї частини не існувало, цих людей не існувало. Батальйон виконав всі поставлені завдання, підпорядковувався безпосередньо голові урядової комісії", - сказав Рєзнік.

"Ми проходимо через судові інстанції, починаючи з 1988 року. Починаючи з самого простого - хто ми, що ми, де ми були, що ми виконували і взагалі є ми чи ні, оскільки військова частина, цей батальйон розсекретили - перший документ, який почали отримувати, - це 2003 рік", - зауважив ліквідатор.

Нагадаємо, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Попередній матеріал
Росія буде намагатися блокувати Україну в "сірій зоні" - екс-посол США
Наступний матеріал
У Сонячній системі вчені знайшли нову карликову планету

Ядерники обіцяють сховище на ЧАЕС за два роки, якщо нададуть кошти

На ЧАЕС знайшли шпигунську авторучку - Нацгвардія

Міжнародні донори виділять ще 100 млн євро на проект "Укриття" для ЧАЕС

В зоні ЧАЕС запрацювало централізоване сховище радіоактивних відходів

Процес виведення з експлуатації блоків ЧАЕС буде тривати до 2064 року – гендиректор

5 канал - трансляція наживо