суддя 5.ua

Більшість суддів, яких потрібно люструвати, призначено на довічні посади - Волох

В Україні переважна більшість суддів, яких потрібно звільнити згідно із законом "Про очищення влади", працюють пожиттєво

Про це в ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" повідомив член громадського Люстраційного комітету Карл Волох.

"Більшість суддів, яких мають люструвати, вони працюють вже пожиттєво. Нічого в цьому страшного немає. Нехай лише запрацює Вища рада юстиції. І цих двох суддів (що переслідували Євромайданівців – Ред.), як і, я сподіваюсь, багатьох інших звільнять тим самим порядком. Аби лише вони пройшли зараз на цьому етапі через тимчасову спеціальну комісію Вищої ради юстиції, а потім і через саму Вищу раду юстиції", - сказав він.

Як повідомлялось, 21 травня народні депутати призначили суддів Юхно Ірину та Рудюка Олексія, які переслідували активістів Євромайдану та Автомайдану, на довічні посади.

Юхно Ірина - суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, яку добре пам'ятають активісти нікопольського Євромайдану. Юхно обмежила нікопольську організацію ВО "Свобода" у реалізації права на проведення масових заходів шляхом заборони розміщення наметів і тимчасових споруд, малих архітектурних форм та інших елементів споруд, проведення мітингів та інших будь-яких масових заходів у Нікополі у самий розпал Майдану - з 17 січня 2014 року по 16 лютого 2014 включно.

Крім Юхно, обрали також Рудюка Олексія, суддю Вишгородського районного суду Київської області, який позбавляв активістів Автомайдану права керування транспортними засобами. Також, в квітні 2013 року Рудюк ухвалював рішення про адміністративний арешт Максима Панова, голови Київської організації партії "Демократичний альянс" за пікетування тодішньої резиденції екс-президента України Віктора Януковича "Межигір'я".

Варто відзначити, що за постанову про призначення цих суддів проголосували всі без винятку фракції Верховної Ради.

Попередній матеріал
Бойовики в Горлівці зрізають електричні дроти (відео)
Наступний матеріал
Суд в Канаді зобов'язав тютюнову компанію виплатити постраждалим понад 12 мільярдів доларів
Теги:

ГПУ має відкрити справу проти суддів Київського апеляційного адмінсуду - Повх

ГПУ просить Раду дозволити арештувати суддю господарського суду Одеської області

ГПУ оголосила підозру двом суддям у винесенні незаконних рішень щодо активістів Євромайдану

Усі судді Київського окружного адмінсуду відмовилися розглядати справу про заборону КПУ