'Радянський пікет' 5.ua

Біля Мінкульту активісти закликали розширити "чорних списків" російських діячів культури

Символічний "Радянський пікет" біля Міністерства культури влаштували активісти. З десяток людей вбралися в одяг піонерів та змайстрували півтораметрову медаль з георгіївською стрічкою.

У такий спосіб намагалися привернути увагу до "чорних списків" російських діячів культури, які висловлюють антиукраїнську позицію.

Активісти закликають Мінкульт розширити перелік людей, яким заборонено з'являтися в українському медіапросторі, зокрема на телебаченні. Натомість, побоюються учасники заходу, список персон нон грата для телеекранів може бути скорочений.

Занепокоєння виникло, розповідають активісти, через вислови заступника міністра культури Ростислава Карандєєва, який начебто в ефірі одного з телеканалів не виключив скорочення переліку таких артистів. У Міністерстві ж наголосили - змінювати список заборонених іноземних діячів культури не планують, натомість, розглядають його розширення.

"Досі є такі одіозні особистості, які не заборонені, наприклад, Міхалков, Панін, які дозволяють собі українофобські вислови, відповідно фільми, які з ними тут крутяться і відповідно це дуже сильно впливає на підростаюче покоління і ми в такому образі вирішили представити, наскільки це може бути небезпечно", - зазначають учасники акції.

"Міністерство не планує переглядати чи вносити зміни до чинного на сьогодні законодавства. Ми вважаємо, що перелік осіб, які загрожують національній безпеці може ще бути розширений, не всі люди увійшли до цього списку. Щодо окремих висловлювань посадових осіб міністерства культури ми проведемо службове розслідування щодо перевищення або неперевищення їхніх посадових обов'язків", - відповів заступник міністра культури Юрій Зубко.

Попередній матеріал
Рада розійшлася, депутати відхилили реструктуризацію валютних кредитів
Наступний матеріал
Директорці української бібліотеки в Москві продовжили домашній арешт ще на три місяці

Мінкультури розширило "чорний список" російських артистів

Новий друг Путіна: американський боксер потрапив у "чорний список" України за візит до Криму

Активісти передали Мінкульту "чорний список" російських артистів