ord-ua.com

Аваков: поліція затримає Фірташа після прибуття в Україну

  Затримання відбудеться у зв'язку зі зверненням Міністерства юстиції США.

  Після прибуття в Україну Дмитра Фірташа затримає Національна поліція за фактом звернення Міністерства юстиції США в Генеральну прокуратуру України . Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  З його слів, нині завершилися консультації з правоохоронцями США, до яких Україна направила офіційний лист: "МВС володіє інформацією про наміри громадянина України Фірташа Дмитра Васильовича, 02.05.1965 року народження, який розшукується США відповідно до червоної картки Інтерполу номер 2014/11752, контроль №: А-2043/3-2014 про оголошення в міжнародний розшук для кримінального переслідування, найближчим часом прибути до України. Дана інформація підтверджується оперативними джерелами, а також розповсюджується в засобах масової інформації. Відповідно до вимог ст. 25 Конституції України громадянин України не може бути виданий іншій державі. У той же час, на підставі положень ч. 3 ст. 10 Кримінального кодексу України, наша держава може перейняти кримінальне провадження, в якому судовими органами іноземної держави не ухвалено вирок, щодо громадян України, які вчинили злочин за її межами, але які не можуть бути видані іноземній державі, якщо діяння, у зв’язку з яким запитується передача кримінального провадження, згідно з Кримінальним кодексом України визнається злочином. Діяння, в яких звинувачується Фірташ Д.В., в Україні також є кримінально караними", - мовиться в дописі.

  Міністр зазначив, що згідно з положеннями ч. 11 ст. 44 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, яка ратифікована як США, так і Україною, компетентні органи США можуть звернутися до компетентних органів України з проханням перейняти кримінальне провадження щодо Фірташа Д.В. та здійснити у ньому розслідування у такий самий спосіб, як і у випадку вчинення будь-якого іншого тяжкого злочину відповідно до внутрішнього права України. 

  "Інформуємо, що у разі надходження вищезазначеного прохання компетентні органи України готові забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд згаданого кримінального провадження. Крім того, відповідно до положень ст. 597 (Тримання під вартою особи до отримання запиту про перейняття кримінального провадження) Кримінального процесуального кодексу України за клопотанням компетентного органу США громадянин України Фірташ Д.В., щодо якого буде направлений запит про перейняття кримінального провадження, може бути взятий під варту на території України на строк до 40 діб", - додавАваков.

  Він також запевнив, що у відповідь на відповідне клопотання Мін'юсту США дасть вказівку Національній поліції України у разі прибуття на територію України провести затримання Дмитра Фірташа впродовж 72 годин, протягом яких буде оформлено відповідне рішення про 40-денний арешт.

  Попередній матеріал
  "Опора": голосування в Красноармійську та Маріуполі відбувається в рамках закону
  Наступний матеріал
  ОБСЄ збільшує кількість спостерігачів в Україні