фото НГУ

Аваков: Перехід Нацгвардії на контрактну основу не відбуватиметься швидко

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Національна гвардія повністю переходитиме на контрактну основу комплектування особовим складом.

  "Я не знаю нічого про те, що буде хвиля мобілізації батальйонів МВС, я знаю про те, що мобілізації нової не буде, і про це оголосив президент. Я знаю про те, що у нас значною мірою буде збільшено кількість контрактників у Збройних силах і в Національній гвардії. У Національній гвардії ми взяли курс на повну контрактну ситуацію", - розповів він журналістам у Києві 22 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

  При цьому міністр наголосив, що перехід на контрактну основу не відбуватиметься швидко. "Ми розгортаємо нову бригаду Національної гвардії за новим типом у Гостомелі, яка буде повністю контрактна на нових принципах".

  Що стосується батальйонів спеціального призначення МВС, які створювалися на добровольчій основі і тривалий час брали участь в АТО, то, за словами глави МВС, для бійців цих батальйонів є програма перетворення.
  А.Аваков уточнив, що йдеться про перехід значної частини цих батальйонів до інших структур МВС та Нацгвардії.

  Як приклад міністр навів спецпідрозділ КОРД, який створюється за аналогом американського SWAT. Також, за словами Авакова, багато учасників АТО йде в поліцію.

  Він нагадав, що 21 вересня розпочато відбір кандидатів на посади поліцейських у Кременчуці, і серед тих, хто записався, є бійці батальйону "Полтава" та бійці роти "Кременчук". "Це - реабілітація. І відповідь, що хлопці робитимуть потім", - наголосив Аваков.

  Він також розповів, що в МВС впроваджується спеціальна програма адаптації учасників АТО, які дістали травм. "Усім їм буде запропоновано роботу в підрозділах МВС. Це і в сервісних центрах МВС і безпосередньо або в службі Нацгавардії, або в поліції - там, де є можливість, є чергові частини та сервісні центри обслуговування людей. Ми всім хлопцям пропонуємо роботу", - додав міністр.

  Нагадаємо, раніше Аваков повідомив, що перший набір до підрозділу спеціального призначення КОРД національної поліції України буде оголошено в листопаді. 30 вересня в Україну приїдуть американські інструктори, які готуватимуть тренерів для КОРД.

  Попередній матеріал
  У Євросоюзі домовились про квоти на розселення мігрантів
  Наступний матеріал
  Щербак: Це дійсно знакова подія - візит нового генсека НАТО під час війни
  Теги:
  Loading...