Арка нового безпечного конфайнменту (НБК) Фото chnpp.gov.ua

Арка нового безпечного конфайнменту на ЧАЕС вже добудована – заступник директора

  Наразі відбуваються останні роботи з перевірки системи насування НБК на саркофаг

  На сьогодні завершилося будівництво нового безпечного конфайнменту (НБК), який має накрити старий саркофаг (відомий також як об’єкт "Укриття") четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року. Наразі відбуваються останні роботи з перевірки системи насування НБК на саркофаг, а власне наїзд НБК має розпочатися орієнтовно у середині листопада і триватиме декілька днів. Про це повідомив заступник генерального директора ДСП "Чорнобильська АЕС" із кадрів і режиму Євген Катунін, передає "Радіо Свобода".

  Крім того, Катунін розповів про принцип роботи механізмів, які пересуватимуть арку НБК на її постійне місце.

  "Перед нами система домкратів, яка виконуватиме таку функцію: передня частина домкрата тягнутиме опору на себе, а задня – штовхатиме її. Таким способом ми переміщуватимемо опори арки по системі спеціальних підкладок, які мають тефлонове покриття, змащене графітовою змазкою. Таким чином ми за декілька днів маємо перемістити НБК на четвертий енергоблок", – розповів він.

  Заступник гендиректора додав: "Планується 3-4 доби для того, щоб НБК перемістився на своє штатне місце. Але потрібен певний запас часу, щоб усі операції відбулися у штатному режимі. Ми не форсуватимемо подій. Бо найперше – це безпека персоналу і споруди".

  Домкрати, про які розповів Катунін, вже пройшли перевірку ділом: під час монтажу арки перша її половина пересувалася по будівельному майданчику за допомогою домкратів, щоб звільнити місце для побудови другої половини, а потім посувалася назад.

  НБК має висоту під аркою близько 108 метрів, ширину прольоту 257 метрів, а довжину арки – 162 метрів. Арка витримає землетрус до 9 балів за шкалою Ріхтера та має прослужити щонайменше 100 років. Конфайнмент будував французький концерн Novarka за кошти низки держав-донорів, зокрема – держав "Групи семи".

  Відповідно до слів Катуніна, першочерговим завданням ДСП "Чорнобильська АЕС" після насування нового безпечного конфайнменту буде демонтаж нестійких конструкцій об’єкту "Укриття" і зокрема – його тимчасової покрівлі. Заступник уточнив, що НБК повністю захистить довкілля від викидів радіоактивного пилу в атмосферу під час демонтажу покрівлі та інших нестійких конструкцій. Окрім того, він унеможливлює потрапляння до зруйнованого реактора атмосферних опадів.

  Арку нового безпечного конфайнменту мають насунути на четвертий енергоблок ЧАЕС до 29 листопада цього року.

  Дивіться також: "Найбільший сухопутний рухомий об'єкт": в Мінекології розповіли про зведення арки над ЧАЕС

  Попередній матеріал
  Китай успішно запустив перший супутник, що здійснює навігацію за допомоги пульсарів
  Наступний матеріал
  Розгляд кримінального провадження п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу "Беркут" - завершено
  Loading...

  "Найбільший сухопутний рухомий об'єкт": в Мінекології розповіли про зведення арки над ЧАЕС

  Пікет під Кабміном: працівники ЧАЕС вимагають нарахувати обіцяні надбавки

  Останній енергоблок ЧАЕС звільнили від ядерного палива – Мінекології

  Нестабільні конструкції старого укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС мають бути розібрані до 2023 року - експерт