uapress.info

Апеляційний суд столиці визначить, де судитимуть "діамантових прокурорів"

Вищий спецсуд із розгляду цивільних і кримінальних справ не задовольнив подання Апеляційної установи, яким та просила визначити суд першої інстанції для колишніх прокурорів Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна та начебто їхнього поплічника Валерія Гібаленка.

До цього Печерський суд відмовився розглядати справу, бо з різних причин не змогли визначити колегію суддів. Екс-прокурорів Олександра Корнійця і Володимира Шапакіна затримали торік у липні. Їх підозрюють в отриманні хабара у розмірі понад 3 млн грн.

Під час обшуку в них знайшли більш як півмільйона доларів, автомат, холодну зброю, а у квартирі Корнійця вилучили 65 діамантів. Підприємцю Валерію Гібаленку закидають посередництво в передачі хабара. Печерський райсуд обрав як запобіжний захід для Корнійця і Шапакіна утримання під вартою з можливістю внести заставу у понад 3 млн грн. Вони її сплатили та вийшли із СІЗО.

"Вищий спеціалізований суд відмовив у задоволенні клопотання голови Апеляційного суду міста Києва щодо визначення підсудності саме відносно кримінального провадження відносно Корнійця, Шапакіна і Гібаленка. Мотивами було прийняття цього рішення, тому що тільки Апеляційний суд може визначати територіальну підсудність даного провадження з урахуванням того, що всі злочини, які інкримінуються, вчинені на території міста Києва", - повідомив прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

"Стосовно подальшої долі справи, зрозуміло, що вона затягується для розгляду по суті. Нам, чесно, абсолютно все одно, який суд буде розглядати - чи то Печерський, чи то Оболонський, як хоче прокурор, чи Голосіївський, як хоче мій колега. Просто хочеться, щоб дотримувався закон у частині підсудності, щоб не було з цього приводу подальших спорів", - говорить адвокат Володимира Шапакіна Павло Насадчук.

Нагадаємо, 4 січня Генпрокуратура направила до суду справу "діамантових прокурорів".

Як повідомляв 5.ua, раніше заступник генерального прокурора Віталій Касько повідомляв, що у справі "діамантових" прокурорів з'явилися нові факти.

Попередній матеріал
Внаслідок бою біля Зайцевого вісім бойовиків загинуло, майже 20 поранені – українська розвідка
Наступний матеріал
Астрономи Вавилону найпершими застосовували геометрію, випередивши вчених Давньої Греції на 2 тисячі років

Апеляційний суд розгляне клопотання у справі "діамантових прокурорів"

Генпрокуратура направила до суду справу "діамантових прокурорів"

Суд не захотів взяти "діамантового" прокурора під варту, хоча той не вніс заставу

ГПУ клопотатиме про арешт "діамантового прокурора" без повернення йому застави у 3,2 млн грн