Кабмін_ВІЛ 5 канал

Активісти закликали чиновників Кабміну пройти тест на ВІЛ

Активісти Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, закликали чиновників Кабінету міністрів пройти тест на ВІЛ. Біля будівлі Уряду вони встановили мобільну амбулаторію.

Міністрів, які збиралися на засідання Кабміну, запрошували через гучномовці. Та попри це до мітингувальників ніхто не вийшов, тож тест здали лише перехожі. Учасники акції хотіли наочно показати чиновникам, що в разі виявлення в них недуги цього року на облік їх не поставлять і лікуванням не забезпечать, як і понад 70 тис. українців.

Адже в поточному році фінансування потреб ВІЛ-позитивних держава не збільшила. Тому, як і торік, антиретровірусну терапію отримає менше половини недужих, запевняють у мережі ЛЖВ. Прем'єр-міністрові Арсенію Яценюку вони передали лист із вимогами збільшити фінансування на програми лікування ВІЛ/СНІД.

"На сьогодні більше 74 тис. людей не будуть отримувати ліки в Україні. Мало того, з 64 тис. ВІЛ-позитивних людей, які отримували ліки, отримають тільки 30%. Все, що ми вимагаємо від Кабміну сьогодні, простим прямим голосуванням переглянути статті витрат комфорту на базову потребу лікування", - зазначив голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей.

Як повідомляв 5.ua, у травні в Михайлівському соборі Києва молилися за жертв епідемії ВІЛ-СНІДу в Україні. Кожної третьої неділі травня світ згадує людей, чиє життя увірвалося через цю недугу. Офіційно визнано, що епідемія ВІЛ/СНІД забрала щонайменше 30 тисяч українців.

Попередній матеріал
Україна домовилася з Білоруссю про пришвидшений режим оформлення вантажів
Наступний матеріал
У В'єтнамі померла найстаріша у світі черепаха