учні_УПА
5.ua

91-річна зв’язкова Шухевича розповіла учням зі Сходу України про УПА

Школярі з українського Сходу зустрілися із ветеранами Української повстанської армії у Львові.

Учні подалися на Західну Україну, щоб зруйнувати міфи, які роками будувала радянська і російська пропаганда про українських патріотів.

На гостини до Львова приїхали двоє хлопців із Маріуполя та дівчина з Сєвєродонецька. Кажуть, хочуть із перших вуст почути про учасників визвольного руху, якими російський агітпром досі лякає мешканців Донбасу.

Зв'язкова головнокмандувача УПА Романа Шухевича 91-річна Дарія Гусяк учням, хто такі "упівці", в чому полягала їхня місія та що поєднує нинішніх російських окупантів із радянською владою. Дарія Гусяк за те, що була помічником провідника ОУН, провела 25 років у радянських таборах.

На завершення зустрічі колишня зв'язкова дарує школярам фільм "Золотий вересень". Ця стрічка про початок Другої Світової війни та радянську окупацію Західної України. Кіно учні планують показати вдома своїм однокласникам.

Школярі зізнаються, російська пропаганда добряче засіла у головах частини жителів Донбасу. До того ж, підлітки  роблять висновок методи радянської влади та сепаратистів, яких підтримує Кремль, аналогічні.

Ще кілька днів гостюватимуть школярі з українського Сходу у Львові. Хочуть більше дізнатися про мешканців Західної України. А вже зараз, кажуть, визвольний рух середини ХХ століття і революція гідності перетворила більшість простих українців на справжніх патріотів своєї країни.

Більше – в сюжеті "5 каналу", Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів

Попередній матеріал
Нардеп: Якщо Коломойський не зміг піти проти центральної влади, Фірташ тим паче не зможе
Наступний матеріал
Російське посольство у Вашингтоні відгородилося від американців колючим дротом
Теги:

Відкривати нову сесію ВР пропонують Джемілєву і Шухевичу

Над пам’ятником генералу ОУН-УПА Шухевичу познущалися на Львівщині [відео]

У Києві вшанували пам`ять Романа Шухевича

Річницю загибелі Шухевича відзначили у Львові