Нагородження бійців АТО 5.ua

Із "народного" срібла: 10 військових та волонтерів отримали почесні громадські відзнаки "Народний герой України"

Цього разу для виготовлення чергової партії орденів срібло збирали у 16 країнах світу

10 військових та волонтерів отримали одну з громадських відзнак – "Народний герой України". Зі слів організаторів, номінантів визначають звичайні українці. Саму нагороду виготовляють зі срібла, яке жертвують благодійники.

Один із десятьох нагороджених – Юрій Соболєв з Миколаївщини – щойно повернувся з зони бойових дій. Каже, ця нагорода – відзнака всієї 79-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ.

"Підтримка моральна, психологічна, з бойовим настроєм, всі один одному допомагають, незалежно від того, офіцер це, командир, підлегли", – каже боєць.

Його дружина Марина розповіла: "З першого дня я його підтримувала в цьому, тому що це його робота, і це – наша Батьківщина, і ми повинні захищати її. Переживала, ночами не спала. Коли дізналися про нагороду, були дуже раді, бо він її заслужив".

П'ятьох народних героїв вшанували посмертно. Серед них – генерал-майор Ігор Момот. Прикордонник загинув у бою під Зеленопіллям майже три роки тому. Але його почуття до рідної землі зберегли архівні записи. Нагороду вручили дружині Ігоря Момота.  

Надія Момот говорить: "Такого, як Ігор Федерович, такого більше немає. Він віддавав себе людям, він з ними спав у наметах, з одного казанка їв, він жив їхнім життям".

Народних героїв почали відзначати громадським орденом 2 роки тому. За цей час це звання отримали три сотні військових та волонтерів.

Член народної ради Володимир Голоднюк пояснив, звідки взялася ідея такої нагороди: "Були героїчні вчинки, а нагородження затримувалося, власне, державними нагородами почали нагороджувати значно пізніше, а про добровольців взагалі не йшла мова, вони тільки в 2016 році почали отримувати державні нагороди. Тому була вигадана ідея, створити народну нагороду".

Організатор церемонії нарогодження Віолета Кіртока розповіла, що нагороди виготовляють із "народного" срібла: "Його присилають люди зі всієї країни, а також подання на героя може зробити будь-яка людина. Тут не потрібні накази командирів, не потрібні листи. І може зробити це в електронній формі чи підійти і надати інформацію про того, кого вважає героєм".

Володарі народних нагород зазначають, що це ознака найвищої довіри та подяки українців. Цього разу для виготовлення чергової партії орденів срібло збирали у 16 країнах світу.

Анна Терентьєва, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

У Луцьку смолоскипною ходою вшанували пам'ять Героїв Крут

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві чекають на підтвердження затримання у Росії 47 українців – МЗС
Наступний матеріал
Пожежу на "Караваєвих дачах" загасили, є потерпілі
Loading...

Військовослужбовці в зоні АТО будуть отримувати більшу суму винагороди

У столичних аеропортах викрили громадян РФ: один із них нагороджений "За повернення Криму"

Українську вчену Марину В'язовську нагородили престижною премією з математики