Мукачеве: прокуратура порушила справу за статтями "теракт" і "створення злочинної організації", хід розслідування на контролі у Шокіна

  Прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу за фактом стрілянини у Мукачевому.

  Про це повідомляється на офіційному сайті прокуратури.

  "11 липня в м. Мукачеві близько 14 год. 20 озброєних осіб в камуфляжній формі з написами "Правий сектор" та відповідними наклейками на автомобілях, з метою розподілу сфер впливу, призначили зустріч місцевим жителям у одному з кафе. Після цього вказані особи, на грунті конфлікту розпочали стрілянину з вогнепальної зброї у вищевказаному закладі",  - сказано в повідомленні.

  Як повідомляє прокуратура, працівниками міліції, які прибули на місце події, було заблоковано виїзд з кафе, після чого озброєні особи відкрили вогонь на ураження по працівниках органів внутрішніх справ з гранатометів РПГ-7, автоматів Калашникова, кулеметів ДШК та іншої вогнепальної зброї.

  "За попередньою інформацією при застосуванні вогнепальної зброї  6 працівників МВС та троє з числа цивільних осіб отримали поранення різного ступеню важкості. Також є 5 постраждалих зі сторони озброєних осіб з написами "Правий сектор". Відтак, не виконавши вимоги правоохоронців, вчинивши озброєний опір, люди в камуфляжі з написами "Правий сектор" направилися в бік дачного масиву поблизу міста Мукачева, де забарикадувалися. Станом на 18.00 вищевказані особи відмовляються скласти зброю та надалі чинять супротив і погрожують збройним опором", - сказано у повідомленні.

  Як повідомляється, слідчим відділом прокуратури Закарпатської області до ЕРДР внесено відомості про кримінальні правопорушення за попередньою правовою кваліфікацією ч.3 ст. 258 КК України - терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров'я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, що призвели до загибелі людини та ст. 255 КК України -  створення злочинної організації.

  Хід розслідування взято на особистий контроль Генеральним прокурором України.

  Попередній матеріал
  Стрілянина в Мукачевому: постраждали 9 осіб, в тому числі 3 перехожих – ОДА
  Наступний матеріал
  У ГПУ назвали неефективними дії місцевих правоохоронців і прокуратур у боротьбі з незаконним видобутком бурштину