УЄФА

УЄФА використає систему автоматичного визначення голу у фіналах єврокубків

ФІФА вже застосовував її на матчах Чемпіонату світу з футболу в Бразилії

Цьогоріч у фінальних матчах Ліги чемпіонів та Ліги Європи використають так звану "технологію лінії воріт", що дає змогу визначити, чи перетнув м'яч лінію воріт у суперечливих епізодах. Таке рішення ухвалили в УЄФА, передає "ВВС-Україна".

У січні керівний орган європейського футболу оголосив, що ця технологія застосовуватиметься у матчах Ліги чемпіонів наступного сезону, а також під час Євро-2016. В англійській прем'єр-лізі "технологію лінії воріт" вперше застосували в сезоні 2013/2014. Позаминулого року ФІФА використовувала її під час матчів Чемпіонату світу з футболу в Бразилії.

Видання зазначає, що колишній президент ФІФА Зепп Блаттер назвав "необхідним" запровадити цю систему після суддівської помилки у матчі Євро-2012 за участю збірної України. Тоді на 63-й хвилині вирішального матчу групового турніру між збірними України та Англії нападник "синьо-жовтих" Марко Девіч завдав по воротах англійців удару, після якого м'яч перетнув лінію воріт, однак угорський арбітр Віктор Кашшаї не зарахував цей гол. Зрештою, українці поступилися з рахунком 0:1 і вибули з турніру.

Як повідомляв 5.ua, новим президентом Прем'єр-ліги України став 39-річний Володимир Генінсон. У період підготовки та проведення Євро-2012 він керував столичним стадіоном НСК "Олімпійський" , а минулого року був виконавчим директором федерації футболу. Новообраний президент ліги пообіцяв об'єднати комерційний потенціал клубів, створити з футбольного дійства привабливий продукт, який матиме попит за кордоном.