ФІФА 5.ua

Подробиці корупційного скандалу у ФІФА

  За два дні до виборів нового президента ФІФА міжнародну федерацію футболу сколихнув небачений раніше скандал. За клопотанням міністерства юстиції США заарештовано футбольних високопосадовців, серед яких двоє чинних віце-президентів ФІФА.

  9-тьох футбольних високопосадовців та ще 5-тьох пов’язаних зі спортивним маркетингом осіб затримала швейцарська поліція у Цюриху, куди вони прибули для участі у конгресі та виборах президента ФІФА. Їм інкримінують вимагання, шахрайство та відмивання грошей. Також силами ФБР провели обшук в офісі американської футбольної конфедерації у Маямі.

  Несподівану активність мін’юсту США пов’язують зі звинуваченнями чиновників ФІФА у хабарництві та підкупі під час голосування за країн-господарів наступних чемпіонатів світу. Це право отримали Росія та Катар. ФІФА неодноразово намагалася вгамувати ці скандали, посилаючись на наявність власного футбольного законодавства, що не підпорядковується світовому чи будь-якому національному. Тепер у міжнародній федерації кажуть: принаймні, їхній найвищий керівник Зепп Блаттер до корупції не причетний.

  "Президент ФІФА, а також генеральний секретар не причетні до звинувачень. Стосовно інших осіб, імена яких згадуються у ЗМІ, повідомити нічого не можу", – заявив директор ФІФА зі зв'язків з громадськістю Вальтер де Грегоріо.

  Очевидно, що активність американських та швейцарських правоохоронців пов’язана із майбутніми виборами президента ФІФА. Головний претендент на нову п’ятирічну каденцію – чинний голова Зепп Блаттер, якого тривалий час звинувачують у корупції та пособництві Росії і Катару. Відкрито проти його кандидатури виступає лише європейська конфедерація УЄФА, однак її 54 голоси на конгресі проти 155-ти представників інших територій, які переважно симпатизують Блаттеру – надзвичайно мало для перезавантаження ФІФА. Світові мас-медіа припускають: Вашингтон вдався до тонких натяків у вигляді арештів. Цю версію підтверджують слова сенаторів США Джона Маккейна та Роберта Мендеса, які публічно закликали не підтримувати на виборах Блаттера та скасувати проведення чемпіонату світу у Росії – країні, яка винна у подіях в Україні, йдеться у заяві американських політиків.

  Нагадаємо, сьогодні ж на допит у цій справі викликали і міністра спорту РФ Мутка.

  Попередній матеріал
  Місія ОБСЄ виявила 11 танків Т-72 на базі терористів під Донецьком
  Наступний матеріал
  На сьогодні вже існує трафік нелегальної зброї з України до Європи - експерт
  Теги:
  Loading...
  Міністра спорту Росії викликали на допит у справі про корупцію в ФІФА

  Міністра спорту Росії викликали на допит у справі про корупцію в ФІФА

  До 14 чиновників ФІФА можуть бути заарештовані за підозрою в корупції

  До 14 чиновників ФІФА можуть бути заарештовані за підозрою в корупції

  ФІФА відмовилася позбавляти Росію чемпіонату світу з футболу

  ФІФА відмовилася позбавляти Росію чемпіонату світу з футболу

  ФІФА вибачилася за ролик із російським Кримом

  ФІФА вибачилася за ролик із російським Кримом