блаттер football-strana.ru

На тлі корупційного скандалу президент ФІФА Блаттер іде у відставку

  Швейцарець Зепп Блаттер, який раніше був переобраний президентом Міжнародної федерації футбольних асоціацій, заявив, що піде у відставку на тлі корупційного скандалу.

  "Незважаючи на те, що члени ФІФА видали мені новий мандат, переобрали мене президентом, здається, що цей мандат не підтримується всіма в світі футболу - уболівальниками, клубами, гравцями, тими, хто дає життя футболу, також як і ми в ФІФА. Тому я скличу надзвичайний конгрес і складу свої повноваження. Він пройде якнайскоріше, і на ньому буде обраний новий президент. Я продовжу виконувати свої функції президента ФІФА, поки не пройдуть нові вибори", - цитує заяву Блаттера Русская служба BBC.

  Раніше в Швейцарії були порушені кримінальні справи про хабарі при виборі місця проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 року, які пройдуть в Росії і Катарі. Вранці 27 травня в Цюріху в рамках справи було заарештовано 14 осіб, у тому числі віце-президента виконкому ФІФА Джеффрі Уебб і Еухенії Фігередо. Також відомо, що "права рука" Зеппа Блаттера Жером Вальке причетний до переказу 10 млн дол. на рахунок фігуранта справи про корупцію у ФІФА. Вальке заявляє, що не мав таких повноважень.

  Прес-секретар Європейської комісії Наталі Вандейстадт заявила, що Європейський союз не розглядає можливість бойкоту чемпіонату світу з футболу 2018 року в Росії. При цьому вона зазначила, що ЄС закликає ФІФА до швидких реформ на тлі корупційного скандалу.

  Попередній матеріал
  Суд в Канаді зобов'язав тютюнову компанію виплатити постраждалим понад 12 мільярдів доларів
  Наступний матеріал
  Засідання тристоронньої контактної групи в Мінську перенесено – Тальявіні

  Розвиток корупційного скандалу у ФІФА

  Принц Вільям закликав реформувати ФІФА

  2 британські банки розслідують можливе відмивання грошей ФІФА

  Швейцарська прокуратура викликала на допит президента ФІФА та керівника УЄФА