wz.lviv.ua

Мати чемпіонки світу з шахів Марії Музичук: "Майже 20 років напружених тренувань - і сімейна мрія здійснилася"

Український гроссмейстер Марія Музичук вчора, 5 квітня, тріумфально стала чемпіонкою світу з шахів, перегравши російського гроссмейстера Наталію Погоніну.

5.ua вдалося поговорити  з матір'ю Марії – Наталею. Про шахи, про успіх доньки, і про подальші плани.

"Звичайно, ми всі в сім'ї дуже щасливі, що нарешті вдалося завоювати чемпіонство. Ми дуже довго до неї йшли, це було майже 20 років напружених тренувань, змагань… І ось нарешті мрія здійснилася. У нас всі в сім'ї грають у шахи, ми з чоловіком є тренерами, ми навчаємо дітей в нашій місцевій школі, і як тренери ми не були проти, щоб наші діти займалися шахами. Ми самі з чоловіком тренуємо дітей. Обидві наші доньки – шахістки. Ми дуже щасливі", - каже Наталія.

За словами матері, Марія Музичук буквально після прес-конференції встигла повідомити лише пару слів по скайпу. А додому повернеться лише завтра – тому що квитки дістати доведеться прямо зараз, адже ніхто не знав, коли закінчиться матч.

"Квитки дістати важко, тому що ніхто не знав, коли скінчиться матч, чи буде тай-брейк, чи ні. Тому через Москву вже квитків немає, донька летітиме через Стамбул. Очікуємо, що вона прибуде до Львова 7 квітня", - каже Наталія.

За її словами, сім'ю вже встигли привітати багато друзів, знайомих, чиновників, представників центральної і місцевої влади, а також Президент України.

Очікуйте ексклюзивного інтерв'ю 5.ua з новою чемпіонкою світу з шахів Марією Музичук найближчими днями.

Сергій Костеж, 5.ua

Попередній матеріал
У Трьохізбенці підірвався мирний мешканець
Наступний матеріал
У Києві під посольством РФ пройшла акція на підтримку кримського активіста Кольченка

Українка Марія Музичук стала чемпіонкою світу з шахів

Українка Музичук ще на крок наблизилась до перемоги у світовому чемпіонаті з шахів

Музичук виграла у росіянки другу партію у фіналі чемпіонату світу з шахів

Ганна Музичук перемогла на чемпіонаті України з шахів серед жінок