Матч за звання чемпіонки світу з шахів 2016 року відбудеться у Львові

  Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області провів зустріч з президентом Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсаном Ілюмжиновим.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Як повідомляється, сторони домовилися про проведення у Львові фінального матчу Чемпіонату світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою на це звання - китаянкою Хоу Іфань, який запланований на кінець лютого-березень 2016 року.

  Петро Порошенко позитивно оцінив ініціативу з проведення цього матчу у Львові. Він впевнений, що Львів має всі необхідні умови для того, щоб провести його на належному рівні.

  "Львів вважається шаховою столицею не лише України. Необхідно підтримати успіх молодої української шахістки, яка у принциповій боротьбі отримала перемогу. Я, Уряд, місцева влада і Федерація єдині в тому, щоб зробити максимум можливого для того, щоб цей чемпіонат був добре організований, пройшов на високому рівні і сприяв подальшій популяризації шахів в Україні і світі", - зазначив Президент.

  Кірсан Ілюмжинов у свою чергу привітав Марію Музичук з перемогою. За його словами, Китай також претендував на проведення цього матчу. Однак, як підкреслив президент ФІДЕ, Львів дійсно є шаховою столицею і вже майже 30 років в цьому місті не проводилося жодного міжнародного турніру чи масштабних шахових подій. При цьому він підкреслив, що багато львівян дійсно люблять цей вид спорту.

  "У Китаї проводилися Гран-прі, Чемпіонат світу і Всесвітня інтелектуальна олімпіада. У Львові вже давно не проводилися турніри, тож це буде сприяти розвитку та популяризації шахів", - зазначив він.

  Попередньо, перед зустріччю Петра Порошенка та Кірсана Ілюмжинова, до головного офісу Міжнародної шахової федерації було подано заявку на проведення вищезазначеного матчу у Львові. Документ підписали Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Федерації шахів України Віктор Капустін та міський голова Львова Андрій Садовий.

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: двох українських військовослужбовців звільнили з полону
  Наступний матеріал
  Протестувальників у Єревані, які оголосили голодування, госпіталізували
  Теги: