Розкрити корупційні схеми ФІФА обіцяє колишній колега Зеппа Блаттера Джек Ворнер. Упродовж понад 20 років він був його заступником, очолював Конфедерацію футболу країн Північної і Центральної Америки і зони Карибського моря. У прокуратурі США підозрюють, що Ворнер замішаний у відмиванні грошей та шахрайстві. Він свою провину заперечує. Але обіцяє розповісти про гріхи інших. Минулої ночі оприлюднив телезвернення. Заявив, що крім фінансових оборудок ФІФА ще й втручалося до політичних інтриг. Зокрема, в його рідній країні Трінідад і Тобаго під час виборів президента 5 років тому.
"Я більше не зберігатиму таємниць людей, що намагаються зруйнувати репутацію нашої країни. Як і обіцяв, я передав документи надійним особам. Тепер вони недосяжні навіть для мене. Вороття немає", - констатував Ворнер, віце-президент ФІФА у 1990-2011 рр.
Він каже, що досі мовчав, бо боявся за життя. Але довго зберігати таємниці йому б і не вдалося - після відставки Блаттера і усього, що вийшло на поверхню. У понеділок британські журналісти з'ясували, що Фонд Ворнера одержав 10 мільйонів доларів як хабар за проведення Кубку Світу у Південній Африці 2010-го. І причетний до цього чинний генсек ФІФА Жером Вальке. У середу нью-йоркські журналісти з'ясували, що екс-працівник ФІФА, колишній заступник Ворнера Чарльз Блейзер ще 2013-го розповів у суді, що разом із колегами брав хабарі за призначення Кубків світу. Не лише в ПАР, а й у Франції 98-го року.
"Зовсім різне бачення ділової етики та культури. 10 мільйонів доларів потрапили до Фонду, очолюваного Ворнером. Блейзер стверджує, що це був хабар. А південноафриканські функціонери кажуть, що легітимний платіж", - розказав Рон Блам, спортивний оглядач агенції Асошиейтед Пресс.
Корупційний скандал у ФІФА поставив під сумнів чесність призначення чи не всіх Чемпіонатів Світу останніх років. Поки неофіційно розслідують і Бразильський, що відбувся торік. Розглядають і обставини довкола найближчих Кубків - 2018-го і 22-го років. І хоча в Росії та Катару їх поки що ніхто не забирає, та охочі перебрати естафету вже є - зголосилися Велика Британія та Австралія.