футбол-мозок
5.ua

Два гравці в американський футбол заповіли мозок медицині

  У США дедалі частіше порушують тему, що забагато спорту - це шкідливо для здоров’я атлетів. І якщо раніше в групі ризику були представники бойових видів, то зараз замислилися і футболісти з хокеїстами.

  Чинний гравець New York Giants Стів Везерфорд і колишній Seattle Seahawks Сідні Райс оголосили, що після смерті їхні мізки зможуть використовуватися для медичних досліджень.

  Райс пішов із американського футболу вже у 28 років через занепокоєння щодо наслідків великої кількості ударів по голові. Почавши грати у вісім, він зазнав від 15 до 20 струсів мозку. Тому вважає свій вчинок стати науковим донором - єдиним правильним для зміни ситуації.

  Торік улітку 4,5 тис. колишніх гравців Національної футбольної ліги США почали судитися та поступово вигравати позови проти адміністрації щодо майбутніх витрат на лікування. Загальна сума позовів може становити $1 млрд.

  В іншій популярній американській лізі – Національній хокейній лізі - протистояння між колишніми гравцями та адміністрацією щодо втрати здоров'я - вже звична справа. Завершивши кар’єру та відчувши з роками наслідки травм, хокеїсти почали подавати до суду на лігу з вимогою грошових компенсацій. Ідеться також про мільйони доларів. І правосуддя, зазвичай, стає на бік колишніх спортсменів.

  В останньому позові, під яким обіцяють поставити свої підписи близько 100 ветеранів, від НХЛ вимагатимуть розпочати програму медичного моніторингу колишніх та чинних гравців, які страждають через струс мозку.

  Попередній матеріал
  Україна наполягатиме на поверненні свого озброєння з Криму – Порошенко
  Наступний матеріал
  Президент 10 березня збере військовий кабінет для розгляду ситуації в зоні АТО

  Голландські футбольні фанати розгромили центр Риму

  У Єгипті в сутичках перед футбольним матчем загинуло 22 людей

  Бойовики "Ісламської держави" стратили 13 дітей за перегляд футбольного матчу

  У Перу в футболіста влучила блискавка під час матчу