Теракти в Парижі

Ще двох причетних до паризьких терактів осіб затримали в Брюсселі.

Нові правила безпеки на вокзалах запроваджує Франція.

МЗС радить громадянам України, які планують їхати до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Міністр закордонних справ Іраку Ібрагім аль-Джафарі розповів про те, що Францію попереджали про можливі терористичні атаки.

Їм відмовили у в'їзді з міркувань безпеки.

Слідчі з’ясували, що терористи через бельгійських посередників купили зброю словацького виробництва.

Загальнонаціональний день пам’яті жертв терактів у Франції. Урочиста церемонія триває у Будинку інвалідів у Парижі. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих під час терактів 2 тижні тому та зачитали їхні імена, загалом 130 осіб. У церемонії беруть участь і ті, хто вижив під час терактів та родини загиблих. Президент Франсуа Олланд закликав кожного громадянина Франції долучитися до участі в дні пам’яті, вивісивши на фасаді будинку або вікні французький прапор.

Організатор терактів у Парижі, розшукуваний Абдельхамід Абауд, повертався до театру Батаклан і до підірваних кафе і ресторанів.

Поліція не повідомляє, чи пов’язаний цей епізод із терактами 13 листопада.

Українська журналістка, постійний кореспондент журналу "Український тиждень" у Франції Алла Лазарева в ексклюзивному інтерв’ю 5.ua розповіла про те, як Франція пережила жахливі теракти, що змінилося на вулицях міст, чи загострилися у зв’язку із цими подіями націоналістичні настрої й протистояння з мусульманами, а також про те, чи розглядають французи можливу причетність до терактів Росії.

Пояс з вибухівкою терориста-смертника сьогодні виявлені у смітинику на околиці Парижа.

Кількість затриманих у результаті анти терористичних рейдів у Бельгії зросла до 21 особи.

Франція та Британія анонсували посилення боротьби із терористами. Так офіційний Париж оголосив про збільшення авіаударів у Сирії, Лондон готовий долучитися до бомбардувань. Такі заяви пролунали на тлі проведення антитерористичної операції у Бельгії, де вже третій день тривають арешти підозрюваних у зв’язках із джихадистами.

Влада столиці Бельгії Брюсселя ухвалила рішення не поновлювати в понеділок, 23 листопада, роботу метрополітену. Також цього дня не працюватимуть місцеві школи.