ru.tsn.ua

Власний трибунал щодо збитого Boeing-777 можуть створити п'ять країн

  Трибунал щодо збитого на Донбасі малайзійського Boeing-777 можуть створити п'ять країн: Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія і Нідерланди.

  Це одна з альтернатив міжнародному трибуналу в межах Організації Об'єднаних Націй, створення якого блокує Росія. Про власне розслідування п'ять держав домовлятимуться 29 вересня, під час Генасамблеї ООН. Про це повідомляє видання The New York Times із посиланням на міністра закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

  Вона зазначила, що створення трибуналу без узгодження з ООН можливе, якщо його започатковують ті держави, чиї громадяни загинули внаслідок падіння літака. Про ймовірність альтернативного суду заявила і речниця українського МЗС.

  "Розглядаються різні опції щодо створення цього трибуналу. Як ви знаєте, проект резолюції був заблокований в кінці липня Російською Федерацією, вона була єдина, яка ветувала створення трибуналу. Разом з тим в нас є низка варіантів, які доопрацьовуються і будуть обговорюватись на Генеральній асамблеї ООН. Варіантів є дуже багато, починаючи від національного суду, закінчуючи гібридними трибуналами та створенням міждержавного трибуналу", - зазначила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

  Нагадаємо, експерт з міжнародного повітряного права Андрій Козлов заявив, що альтернативою створення трибуналу у справі MH17 може стати "гібридний суд".

  Попередній матеріал
  Лорткіпанідзе: Політичну рекламу з символікою патрульної поліції буде демонтовано
  Наступний матеріал
  На Донеччині затримали росіянина, який торгував зброєю